brusszel


"A bevándorláspolitika a nemzetközi támadások legfőbb oka"

Figyelő Online
2017.03.11  12:38   
mail
nyomtatás
A bevándorláspolitikában elfoglalt eltérő álláspontot nevezte az utóbbi hetekben Magyarország ellen intézett brüsszeli és nemzetközi támadások legfőbb okának szombati sajtótájékoztatóján a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára.
Egyértelmű, hogy Magyarországot azért támadják egyre intenzívebben - fogalmazott Dömötör Csaba, hangsúlyozva, hogy a kormány álláspontja e kérdésben egyértelmű: kitart a határok védelme mellett és továbbra is elutasítja a betelepítéseket.
Ezen a téren sem fogadjuk el, hogy jogköröket vegyenek el a tagállamoktól - tette hozzá az államtitkár, aki a támadások egyik formájaként említette, hogy Magyarországot az uniós támogatások visszanyesésével fenyegetik, ha nem követi a brüsszeli irányvonalat a bevándorláspolitikában.
Az uniós források nem valamiféle kegyelemadományok vagy nagylelkűségből fakadó adományok, hanem kompenzáció azért, mert Magyarország megnyitotta a piacait egy olyan időszakban, amikor a magyar vállalkozások nagy versenyhátrányban voltak nyugati társaikhoz képest - fogalmazott Dömötör Csaba.

Az államtitkár egy kérésre válaszolva jelezte: lengyel példa alapján a magyar kormány is kimutatást készít arról, hogyan hasznosultak Magyarországon az uniós források, illetve miként áramlottak vissza azok a közösségi kasszába nettó befizető államokba.
A politikus kifogásolta az Európai Parlament liberális és szocialista párti képviselőinek Magyarország elleni fellépését, sajnálatát fejezve ki, hogy "ehhez a Gyurcsány Ferenc-féle Demokratikus Koalíció is csatlakozott".
A nemzetközi támadások újabb válfajaként azokat a "szimpla lejárató akciókat" említette, amelyek során "nemzetközi szervezetek úgy támadják a jogi határzár megerősítését, hogy alaptalan rágalmakat terjesztenek Magyarországról", miközben aktivistáik rendszeresen provokálják a határon szolgáló rendőröket, honvédeket, akik mellett kiáll a kormány.

Dömötör Csaba hangsúlyozta: a kormányzat reméli, hogy az általa kezdeményezett nemzeti konzultáció során "a magyarok megerősítik majd a kormány álláspontját, amelynek lényege, hogy ki kell állnunk Magyarország függetlensége mellett".
Mi egy erős Európát szeretnénk, egy olyan Európát, amely továbbra is épít a tagállamok sokszínűségére, egy olyan Európát, amely képes megvédeni kultúráját és közösségeit, éppen ezért emeljük fel szavunkat minden olyan javaslat, döntés esetében, amelyik ezt veszélyezteti - fogalmazott.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.