brusszel


KPMG: az USA és Kína a technológiai fejlődés motorja

Figyelő Online
2017.03.12  16:39   
mail
nyomtatás
Az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a technológiai áttörések eléréséhez szükséges legnagyobb fejlesztési potenciállal a KPMG nemzetközi üzleti tanácsadó vállalat tanulmánya szerint.
A KPMG több mint nyolcszáz nemzetközi élvonalbeli fejlett technológiai vállalat és a Fortune 500 listát alkotó cégek vezető szakembereinek megkérdezésével évente összeállított, The Changing Landscape of Disruptive Technologies című elemzése Kína erősödő potenciálját mutatta ki a technológiai áttörések terén.

A tavalyi 23 százalék után az idén a megkérdezettek 25 százaléka vélte úgy, hogy Kína vezető szerepet tölthet be a gyökeres átalakulást hozó, jövőt formáló technológiai fejlesztésekben. Az Egyesült Államok megítélése viszont ebben a tekintetben a tavalyi 29 százalékról 26 százalékra csökkent.

A tanulmány megállapítása szerint Kína rohamos ütemben alakul át termelőbázisból globális innovációs motorrá. "A kínai gazdasági átalakulás számos új növekedési motort és új iparágakat hoz létre, új intézményeket teremt és új lehetőségeket nyit meg a technológiai fejlődés és az innováció előtt" - idézi a jelentés Egidio Zarrella, a KPMG China szakértője szavait.

A kínai vállalatok nagy lendülettel vetik magukat bele a jövőt formáló új technológiák, például a számítástechnikai felhő vagy a dolgok internete által kínált üzleti lehetőségekbe. A következő négy évben a Szilícium-völgy mellett Sanghaj lesz a világ legjelentősebb technológiai fejlesztési központja, a második vonalat pedig New York, Tokió és Peking alkotja majd a tanulmány megállapítása szerint.

Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás
címkék: KínaUSA

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.