Elon Musk, az elektromos autókat gyártó Tesla főnöke kijelentette: 100 nap alatt meg tudja oldani Dél-Ausztrália
energia-válságát. Ha a megoldás kudarcot vall, semmiféle költséget nem számít fel.
Az ajánlat azt követően hangzott el, hogy az államban egy sor áram-kimaradás történt.
Az elmúlt héten a Tesla igazgatója, Lyndon Rive arról beszélt, hogy a vállalat 100 nap alatt fel tud építeni egy 100-300 megawatt-óra kapacitású akkumulátor-rendszert.
Arra a kérdésre, hogy tényleg komoly-e az ajánlat, Twitter-bejegyzésében Elon Musk azt válaszolta: ha kudarcot vallanak, semmiféle költséget nem számítanak fel. „A Tesla a szerződés aláírásától számított 100 munkanap alatt felépíti a rendszert. Ha ez nem sikerül, ingyen dolgoztunk. Elég komoly ez az ajánlat?” írta Elon Musk válaszában Mike Cannon-Brookes-nek, az ausztráliai szoftver-készítő Atlassian társ-alapítójának, aki vállalta, hogy közreműködik a projekt társadalmi elfogadtatásában és finanszírozásának előkészítésében.
A fejlesztés költségét Elon Musk egy 100 megawatt-óra kapacitású rendszer esetében kilowatt-óránként 250 US dollárban jelölte meg.
Az ausztrál Zöld Párt szenátora, Sarah Hanson-Young konzultációt kért Elon Musk-tól.
Dél-Ausztráliában tavaly szeptember óta többször előfordult áram-kimaradás, ami komoly energia-politikai vitákhoz vezetett.
A Tesla autó-gyártási programja mellett folyamatosan bővíti áram-tárolásra alkalmas akkumulátor-fejlesztési üzletágát is. Az amerikai vállalat az elmúlt héten indította el „Powerwall 2” (Energia-fal 2) programját Ausztráliában, amely a háztetőkre szerelt napelemek vezető piaca az egész világon.
Az áram akkumulátorokban történő tárolása a kormány által vizsgált számos lehetőség egyike. Miután Ausztrália egyre nagyobb mértékben támaszkodik a változó erősségű szél-és napenergiára, az akkumulátoros tárolás lehet az áramszolgáltatás megbízhatóságát biztosítani képes megoldás.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.