brusszel


Nagyhatalmi ambíciók

Figyelő Online - Dunai Péter
2017.03.23  06:16   frissítve: 2017.03.21 12:36
mail
nyomtatás
A Phenjannak címzett amerikai fenyegetések valójában Pekingnek szólnak. Ettől függetlenül komolyan kell venni azt, hogy az észak-koreai rezsim atomnagyhatalom akar lenni.

Észak-Korea, a világ talán leginkább militarizált országa a minap próbált ki egy nagy teljesítményű rakétamotort, feltehetően egy interkontinentális ballisztikus rakéta első fokozatát. A 25 milliós állam Kína, az Egyesült Államok és India után létszámban a negyedik legnagyobb fegyveres erőt tartja fenn. Tízéves a kötelező katonai szolgálat, a lakosság negyede, csaknem minden katonakorú férfi és sok nő a hadsereghez vagy annak tartalékához tartozik. Így ...

A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2017/12 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.