Rossu László, a Yeesbox fejlesztője. Repülőmérnökből logisztikai vállalkozó. Fotó: Kőhalmi Péter
Még ma is sokan idegenkednek attól, hogy interneten vásároljanak, mert a termékek kiszállítását és átvételét kényelmetlennek tartják. A házhoz szállításnál általában otthon kell lenni, várni a postást vagy a futárt, vagy a vevő ballaghat (munka-időben) a postahivatalba, esetleg egyeztethet külön a futárcéggel. Kézenfekvő megoldás lenne, ha a kisebb csomagokat olyan forgalmas helyekre juttathatná el a küldő, ahol az átvevő bármikor megkaphatja azokat, a probléma automatizált megoldása azonban nem olyan egyszerű, mint amilyennek első látásra tűnik. Rossu Lászlónak három évvel ezelőtt fordult meg a fejében először, hogy megpróbál fejleszteni egy olyan átadó szerkezetet, amely képes elraktározni és kizárólag a címzettnek odaadni a küldeményt. „Végzettségem szerint repülőmérnök, hőerőgépész vagyok, de jó pár évvel ezelőtt beleszerettem az informatikába, és beleástam magam ebbe a területbe is” – utal arra, hogyan állt össze a szükséges háttér-tudása.Múlt és jövő
Mennyit fektetett eddig a Yeesbox ötletébe?
Százmillió forint körüli összegről van szó, három év alatt.
Hol lesz a vállalkozás három év múlva?
Országos hálózata lesz, 400 automatával, a cég a régióban terjeszkedik majd, árbevétele pedig milliárdos nagyságrendet ér el.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.