brusszel


Szakít a BMW és a Peugeot

Figyelő Online
2013.09.04  19:57   
mail
nyomtatás
A BMW és a Peugeot nem hosszabbítják meg az egymással kis benzinmotorok gyártásáról kötött, 2016-ban lejáró partnerségi megállapodást - írta internetes oldalán a Les Echos című francia gazdasági újság.
Hírek szerint a Peugeot inkább az amerikai General Motorsszal (GM) való együttműködés szorosabbra fűzésére összpontosít.

Norbert Reithofer, a BMW főnöke nemrég úgy nyilatkozott, a német konszernnek saját fejlesztéseinek köszönhetően immár nincs szüksége rá, hogy a költségek csökkentése miatt együttműködjön a francia gyárral. Utalt rá, hogy a cég új háromhengeres motort fejleszt, amelyet majd a Mini márkába is beszerelnek. Jelenleg a BMW által fejlesztett, a Peugeot nagy-britanniai gyárában készülő motorok kerülnek a Minikbe.

A BMW és a Peugeot együttműködése a motorgyártás területén 2002-re nyúlik vissza. A német és a francia konszern hibrid hajtáslánc fejlesztéséről is megállapodott, de ez együttműködés 2012 elején megszűnt, azután, hogy a GM résztulajdonos lett a PSA Peugeot-Citroenben.

A BMW az idei első fél évben 1,1 millió autót értékesített, 6,8 százalékkal többet, mint 2012 első felében. A PSA eladásai 2012-ben 17 százalékkal csökkentek, és a vállalat 5 milliárd euró veszteséggel zárta az évet. Idén az első fél évben a szigorú takarékossági intézkedések eredményeként az egy évvel korábbi felére csökkent a francia konszern nettó vesztesége.

A PSA-t különösen súlyosan érinti az európai autópiac válsága. Az európai autóeladások tavaly 8,2 százalékkal zsugorodtak, és az 1995-ös szintre estek vissza. Az idén várhatóan további 5 százalékkal esnek az eladások, és főleg az Európai Unió déli tagországaiban csökken a kereslet.

Ez súlyosan érinti a Peugeot-Citroent, amely erősen függ az olasz és a spanyol piactól.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.