brusszel


A horvátok az Interpoltól kérnek információt Hernádiról

Figyelő Online
2014.03.03  17:29   
mail
nyomtatás
A zágrábi megyei bíróság és a horvát belügyminisztérium sem tudja, hogy miért nem szerepel már Hernádi Zsolt az Interpol körözési listáján, a belügyminisztérium ezért az Interpoltól kért információt az ügyben.
Az MTI kérdésére a bíróság és a belügyminisztérium szóvivője is azt közölte hétfőn, hogy a szervezetek nem tettek lépéseket annak érdekében, hogy a Mol elnök-vezérigazgatója lekerüljön a listáról.A horvát belügyminisztérium ezért az Interpol nemzetközi központjához fordult információért az ügyben.Az MTI megkereste a horvát államügyészséget (DORH) is, ahol jelezték, hogy nincs közük az ügyhöz.Szollár Domokos, a magyar olajtársaság kommunikációs igazgatója korábban az MTI-nek azt mondta: értesültek arról, hogy Hernádi Zsolt nem szerepel a listán, de hivatalosan, érdemben nem kívánják kommentálni.

A hvg.hu-nak hétfőn az ügyet jól ismerő forrás azt mondta, hogy az Interpol honlapján szereplő körözési listáról két hete törölték Hernádi Zsoltot azt követően, hogy "felfüggesztették az eljárást". A portál felidézi, hogy Hernádi Zsoltot, a Mol Nyrt. elnök-vezérigazgatóját korábban vesztegetéssel vádolták meg Zágrábban. Hernádi Zsolt ellen azt követően adták ki a körözést, hogy a Mol elnök-vezérigazgatója tavaly szeptember 25-ig nem jelent meg Zágrábban a gyanúsítotti kihallgatásán. A zágrábi megyei bíróság ügyészségi kezdeményezésre rendelte el előzetes letartóztatását. Az elnök-vezérigazgató ezt követően került fel az Interpol körözési listájára, sőt, mivel Horvátország júliustól az Európai Unió tagországgá vált, a zágrábi hatóságok európai elfogatóparancsot is kiadtak ellene.A vesztegetési ügyben korábban a magyar Központi Nyomozó Főügyészség már folytatott egy eljárást, amit bűncselekmény hiányában megszüntettek. Erre hivatkozva utasították el a horvát kérést is, amelyben Zágráb Hernádi Zsolt kiadatását kérte.A Mol végig határozottan cáfolta a gyanúsítást.A hvg.hu ismerteti, hogy a vonatkozó jog szerint a körözést vissza kell vonni, ha elrendelésének oka megszűnt. Ez azt jelenti, hogy a körözési listáról három esetben lehet lekerülni: ha az illető meghalt, ha elfogták, illetve ha a nemzetközi elfogató parancsot kiadó szerv visszavonja azt. Tekintve, hogy az első két lehetőség nem áll fenn, az utóbbi történhetett - olvasható az internetes lapon.
MTI
mail
nyomtatás
címkék: MolINAügy

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.