Újraindulnak a japán atomerőművek?
Figyelő Online
2014.02.20 12:08
A biztonságtechnológiai ellenőrzések felgyorsítására és az atomerőművek mihamarabbi újraindítására szólította fel a japán nukleáris felügyeletet a japán gazdálkodó szervezetek képviseleti szerve, a Keidanren (Nippon Keizai-dantai Rengokai).
A rekordnagyságú januári külkereskedelmi mérleghiány a fosszilis energiahordozók megnövekedett importja miatt alakult ki - jelentette ki Hiromasa Yonekura, a Keidanren elnöke csütörtökön egy sajtókonferencián. A nukleáris felügyeletnek fel kell gyorsítania biztonságtechnológiai ellenőrzési programját - szögezte le.
Januárban a japán export 9,5 százalékkal, az import pedig 25,0 százalékkal emelkedett éves bázison, a mérleghiány pedig 2,79 ezer milliárd jen lett, szemben a várt 2,49 és az előző havi 1,30 ezer milliárdos hiánnyal.
Jelenleg Japán mind a 48 közüzemi atomreaktora le van kapcsolva a hálózatról biztonságtechnikai felújítások és ellenőrzések miatt.
A reaktorokat csak a 2011-es fukusimai katasztrófa után elrendelt biztonsági követelmények életbe léptetése után lehet majd csak visszakapcsolni a hálózatra.
A Keidanren elnöke hangsúlyozta, hogy Japánnak abban az esetben, ha az energia-mixben meg kívánja tartani az atomenergiát, meg kell fontolnia további atomerőművek építésének a lehetőségét is.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.