Figyelő Online
2013.06.04 14:09
Kínában a korábbinál szigorúbb büntetésre számíthatnak a környezetszennyezők egy novemberig tartó országos kampánynak köszönhetően - jelentette a Hszinhua hírügynökség kedden.
A Hszinhua írásában a kínai környezetvédelmi minisztérium, a Nemzeti Fejlesztési és Reformbizottság és több más központi szerv által jegyzett körlevelet idézi. Ebben az áll: a novemberig meghirdetett környezetvédelmi kampány keretein belül a hatóságok mindenek előtt az elmúlt hónapokban hangos botrányokat kavaró lég- és talajvízszennyezőkre csapnak majd le, s a bűnösökön túl az őket fedezni igyekvőket is felelősségre vonják.
A jövőben megerősítik a széntüzelést használó nagy elektromos energiatermelők, az acél- és cementgyárak felügyeletét, valamint a nehézfémeket használó és a bőrgyártó cégeket, amelyek kibocsátását és környezeti terhelését is figyelik. A vegyipari vállalatok és gyógyszergyártók is a fokozottan ellenőrzöttek listáján szerepel - áll a közleményben.
A Hszinhua hírügynökség értesülései szerint az előírások végrehajtására is nagyobb gondot fordítanak Pekingben. Azokat a helyi kormányokat, amelyek nem tesznek a körzetükben tapasztalt helyzet javítására megfelelő intézkedéseket, illetve azok nem hoznak kézzel fogható eredményeket, figyelmeztetni fogják.
A környezetszennyezésben pedig akármilyen módon részt vevő hivatalnokokat a hatályos fegyelmi szabályoknak megfelelően felelősségre vonják. Egy május végi beszédében Hszi Csin-ping kínai elnök a legfelsőbb szinten figyelmeztette a kormány politikája ellen ható hivatalnokokat. Az elnök akkor úgy fogalmazott: ha azok a környezetet súlyosan szennyező projekteket fogadnak el, "egész életükben" felelni fognak döntésükért.
A kelet-ázsiai ország legfelsőbb vezetésének ülésén Hszi azt is elismerte: a környezetszennyezés kérdése a kínai lakosság egyik legnagyobb aggodalmává nőtt ki magát, Kína pedig nem fejlesztheti tovább gazdaságát a környezet rovására.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.