A nukleáris biztonságról egyeztetett a MEKH elnöke és az OAH főigazgatója
Figyelő Online
2013.07.29 16:25
A paksi atomerőmű engedélyezésével, szabályozásával és felügyeletével kapcsolatos feladatokat tekintette át Dorkota Lajos, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) elnöke, valamint Fichtinger Gyula, az Országos Atomenergia Hivatal (OAH) főigazgatója hétfőn.
A paksi atomerőmű adja a hazai áramfelhasználás 40 százalékát és az itt megtermelt energia egyúttal a legolcsóbb is a magyar villamosenergia-rendszerben, emiatt kiemelten fontos az erőmű hatékony és biztonságos működtetése - közölte a MEKH.
A nukleáris biztonságért felelős OAH főigazgatója és az ellátásbiztonságért felelős MEKH elnöke találkozójukon azokat a feladatokat tekintették át, amelyek mindkét szervezet munkáját érintik.
A MEKH elnöke kiemelte: a paksi atomerőmű azon túl, hogy az ország legnagyobb villamosenergia-termelője, a klímavédelmi célokat is szolgálja, mert minimális a szén-dioxid-kibocsátása.Az erőmű garantálja a hazai ellátásbiztonságot, illetve az itt megtermelt olcsó villamos energia hozzájárul ahhoz, hogy a lakosság alacsonyabb áron vásárolhasson áramot. Ez összhangban van a MEKH céljaival - idézi a közlemény Dorkota Lajost, a hivatal elnökét.
Az OAH főigazgatója a találkozón beszámolt az Európai Unióban található atomerőművek átfogó kockázati és biztonsági értékeléséről, amelynek eredményei azt mutatták, hogy a paksi atomerőmű megfelel a legszigorúbb európai és nemzetközi biztonsági ajánlásoknak, előírásoknak.
A Nemzeti Energiastratégia villamos energiával foglalkozó fejezete több lehetséges forgatókönyvet is vizsgált a hazai ellátás biztosítására. A paksi atomerőmű üzemidő-hosszabbítását mindegyik változat tartalmazta. A legfontosabb cél az, hogy az atomenergia hazai alkalmazása a legbiztonságosabb keretek között történjen - mondta Fichtinger Gyula, az OAH főigazgatója a közlemény szerint.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.