brusszel


A Panasonic félezer embernél is többet bocsát el

Figyelő Online
2013.07.05  13:51   
mail
nyomtatás
A Panasonic cégcsoport tagjaként működő Sanyo Hungary Kft. több mint ötszáz dolgozót bocsát el dorogi gyárából, mivel a céget 2014 márciusáig felszámolják, a gépeket a malajziai és japán gyárakba telepítik át - közölte a magyar vállalat igazgatója az MTI-vel pénteken.
Horváth Csaba elmondta, a szeptemberig megtörténő leépítést közölték az üzemi tanáccsal és a helyi munkaügyi szervekkel. Az elbocsátott dolgozók minden törvényes járandóságot megkapnak, az ezen felüli juttatásokról azonban csak a munkavállalók képviselőivel jövő héten megkezdődő tárgyalások után születhet döntés - tette hozzá. A Sanyo Hungary Kft. által kiadott közlemény megemlíti, hogy Európa több országában csökkent a napenergiával előállított áramtermelés támogatása és ez a kereslet visszaeséséhez vezetett.

A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium céginformációs adatbázisa szerint a társaság a 2011-es üzleti évben 364,2 millió euró (mintegy 109 milliárd forint) árbevételt ért el, az elszámolt nyereség nem érte el a 200 ezer eurót. A cégnek a fejlesztési adókedvezmény miatt 18 ezer forint adófizetési kötelezettsége volt ebben az évben. A Dorogon összeszerelt napelemeket szinte kizárólag Németországban értékesítették.

A dorogi gyár eddig a Panasonic teljes napelem-termelésének 20-30 százalékát adta. A Sanyo által működtetett üzemet legutóbb 2011-ben bővítették. A beruházást az Európai Unió és a magyar költségvetés 900 millió forinttal támogatta, azonban a németországi kereslet visszaesése miatt 2012 nyarán már 400 embert elbocsátottak az akkor 1041 főt foglalkoztató üzemből. Horváth Csaba tájékoztatásai szerint a támogatás összegét kamatokkal együtt visszafizették, amikor a cég számára nyilvánvalóvá vált, hogy a pályázatban vállalt feltételeket nem tudják teljesíteni.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.