brusszel


A Roszatom szerződéseit érinthetik a büntetőintézkedések

Figyelő Online
2014.03.27  13:59   
mail
nyomtatás
Az orosz állami atomenergetikai cég elnöke nem zárja ki, hogy a Roszatom néhány nemzetközi szerződése a külföldi büntetőintézkedések hatálya alá eshet - erről csütörtökön nyilatkozott Szergej Kirijenko Moszkvában.
"Tekintettel a gazdasági együttműködésre vonatkozó lehetséges korlátozásokról szóló számos megjegyzésre, ezt úgy értjük, hogy egyes (nemzetközi) szerződések politikai korlátozások alá eshetnek" - idézte Kirijenko szavait a Ria Novosztyi orosz hírügynökség.

Az Interfax orosz hírügynökség jelentése szerint a Roszatom elnöke egy, az orosz állami megrendelések rendszeréről tartott fórumon kijelentette, elvileg lehetséges, hogy a cég külföldi szerződései szankció hatálya alá kerülnek. Azt is közölte, hogy nincs fennakadás, minden szerződésbe foglalt szállításukat a vállalt menetrend szerint teljesítik.

A Forbes amerikai magazin orosz nyelvű internetes változata arra emlékeztetett, hogy szerdán a brit hatóságok közölték, felülvizsgálják együttműködésüket az orosz állami atomenergetikai céggel. 2013 szeptemberében a Roszatom egyezményt írt alá a Rolls-Royce brit és a finn Fortum céggel "egy atomerőmű Nagy-Britanniában való felépítésének és működtetésének vizsgálatáról".

Idén januárban Szergej Kirijenko már arról számolt be, hogy a Roszatom felkérést kapott atomerőmű blokkok megépítésére a szigetországban - írta a forbes.ru. Az Európai Unió állam és kormányfői 3 hete, március 6-án tartott rendkívüli csúcstalálkozójukon több szakaszban végrehajtandó büntetőintézkedésekről döntöttek Oroszországgal szemben, annak Ukrajna elleni fellépése miatt. A szankciók első két fokozatát végrehajtották, de harmadik fokozatként Brüsszelben széles körű gazdasági, kereskedelmi szankciók bevezetését helyezték kilátásba Oroszországgal szemben, amennyiben Moszkva további lépéseket tesz az ukrajnai helyzet destabilizálására.A múlt pénteken Brüsszelben Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette, hogy az Oroszországgal szemben alkalmazandó esetleges széleskörű gazdasági szankciókkal kapcsolatban nem került szóba az orosz részvétel felfüggesztése a paksi atomerőmű bővítésében, és nem is fog.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200