A Rubik-egyezmény megbukott, a Svájccal kötött kettős adóztatás elkerüléséről szóló megállapodás pedig tulajdonképpen semmire sem jó - nyilatkozta Deák Dániel, a Corvinus Egyetem tanára, aki a Figyelőnek adott interjújában értékelte a külföldre vitt vagyonok felkutatását célzó 2013-as évi kormányzati törekvéseket.
Az egyetemi tanár úgy véli, nem egészen tisztességesen fogalmazta meg év elején a kormány azt, hogy miért is akarja látni a más országokba vitt jövedelmeket, ugyanis a tőkeszabadság elvével összeegyeztethetetlen a befektetések megadóztatása pusztán azon az alapon, hogy külföldön vannak. „Ezzel együtt a kormány biztosan meg tudott fenyegetni bizonyos embereket, de ezek nagyon tájékozatlanok voltak. Az viszont biztos, hogy tisztességtelen politika az, amikor össze akarnak mosni bűnözőket az ártatlanokkal" - mondta Deák Dániel. Ugyanakkor a kormányzati szándék, hogy felderítse az adózatlan pénzeket, nagyon is érthető - szögezte le - mivel valóban jelentős adóbevételhez jutna Magyarország. „Ráadásul olyan pénzhez, amit teljesen reménytelen elérni, amire keresztet lehet vetni. Ilyen szempontból tehát ez teljesen racionális lépés volt" - húzta alá a Corvinus Egyetem tanára.
A Rubik egyezmény azonban meghiúsult, vélhetően azért, mert az EU nem nézte jó szemmel. A Svájci Államszövetséggel kötött egyezmény pedig továbbra is kevés jogosultságot ad a magyar adóhatóságnak. „Először is csak akkor jut adatokhoz a magyar adóhatóság, ha kéri azokat. Ha nem kéri, akkor nem kap. Fiktív alapon nem lehet kérdezgetni, vagyis az adóhivatalnak rendelkeznie kell néhány konkrét információval az adózóról, a jövedelemről. Ha ez nincs, akkor válaszok nélkül maradunk. Vagyis ez a hagyományos adóügyi információcsere tulajdonképpen semmire nem jó - mondta.
További részletek az e heti Figyelőben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.