brusszel


A T-Mobile US-re vetett szemet a Softbank

Figyelő Online
2013.12.25  16:28   
mail
nyomtatás
A japán Softbank Corp. távközlési konszern a Deutsche Telekom amerikai mobilszolgáltató leányvállalata a T-Mobile US Inc. megvásárlását tervezi amerikai érdekeltsége a Sprint Corp. közvetítésével - számot be szerdán a japán Nikkei gazdasági napilap az ügyhöz közel álló meg nem nevezett forrásra hivatkozva.
A Softbank a 80 százalékos tulajdonában lévő amerikai Sprint Nextel Corp. révén kívánja megvásárolni a rangsorban negyedik amerikai mobilszolgáltatót. Az ügylet értékét szakértők 2 ezer milliárd jenre (20 milliárd dollár) becsülik. A Softbank a 2014-es pénzügyi év áprilisi kezdete előtt szeretné lezárni az akvizíciót. Az amerikai mobilpiac két legnagyobb szereplője a Verizon Wireless és az AT&T egyenként több mint 100 millió előfizetővel rendelkezik, míg a Sprint 55 millióval.

A T-Mobile US megvásárlásával a Sprint előfizetőinek a száma is megközelítené a 100 milliót. A Reuters hírügynökség múl heti információi szerint a T-Mobile US megvásárlása iránt az amerikai Dish Network Corp. műholdas tévészolgáltató vállalat is érdeklődik. Belső értesülések szerint az első tapogatózó jellegű tárgyalásokra már sor került a felek között. A Nikkei szerdai beszámolója szerint a tárgyalások a Softbank és a Deutsche Telekom (DT) között viszont már a végső stádiumban vannak. A Softbank az értesülések szerint Sprint részvényeket kínált fel a T-Mobile US részvényei ellenében, a DT viszont készpénzben szeretné lebonyolítani az üzletet. A Bloomberg hírügynökség a hét végén úgy értesült, hogy a Softbank tulajdonosa Szon Maszajosi (Masayoshi Son) tárgyalásokat folytat a Credit Suisse Group AG, a Mizuho Bank Ltd, a Goldman Sachs Group Inc és a Deutsche Bank AG pénzintézetekkel a kivásárlás finanszírozását biztosító hitelkeretről. A Sprint már tett egy kísérletet 2011-ben a T-Mobile US megvásárlásra az amerikai versenyhatóságok azonban az üzletet megakadályozták. Piaci megfigyelők szerint a Dish kivásárlási ajánlata nagyobb eséllyel venné az amerikai versenyfelügyeleti akadályt, mint a Softbanké.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200