brusszel


Aki mindent tud a parfümökről

Figyelő Online - Izsák Norbert
2013.08.19  07:00   
mail
nyomtatás
A 43 éves, Zólyomi miskolci vasutas és varrónő unokájaként került a nemzetközi parfümipar csúcsára. A négydiplomás szakember az egyedüli magyar, aki elvégezte a Versailles-i Institut supérieur international du parfum parfümőri képzését. Átlagos szaktanácsadói óradíja 1500 euró, így a vele készült interjú - üzleti alapon - 3000 euróba került volna...
- Megbocsásson, de nem igazán értjük a titulisát. A parfümőr olyan, mint a koronaőr, csak éppen ő a szent illatokra vigyáz?

- Vicces felvetés, de a parfümőrség valójában egy kreatív szakma, a parfümőr illatokat talál ki és valósít meg, ráadásul akár a személyes testillatra szabva. Amikor Versailles-ban végeztem, az évfolyamomon összesen tizenketten végeztünk. A világon mindössze néhány száz parfümőr dolgozik, így egyfajta természetes monopóliumot élvezünk, ráadásul a kelet-európai régióban én vagyok az egyetlen parfümőr, aki ezt a híres képzést elvégezte.





- Van különbség, ha Sir Roger Moore vagy egy átlagos hazai oligarcha, netán tehetős trafikos tárgyal önnel?

- Az én részemről semmi, egyenlőek számomra, sosem döntök előre egy emberről. Az asztal túloldalán ülő személyek tekintetében viszont nyilván van különbség. Természetesen a külföldi szupergazdagok között is vannak „sültparaszt szociopaták‟. Ugyanakkor tapasztalataim szerint a magyar „oligarchák‟ között is akadnak kedves, művelt, nyitott emberek, ámbár volt már olyan hazai gazdag, aki azt gondolta, hogy a pénzéért megsértheti az alkalmazottaimat. Gyorsan megértették, hogy a luxus őket is kötelezi. Elég könnyen el tudom érni, hogy észrevegye magát, aki simán lekezelő, vagy olyanokat kérdez, hogy „miért nincs itt »gukki«‟, vagy „mik ezek, hamisítványok‟?

A teljes interjút keresse a Figyelő 33-dik számában.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.