Akár szigorú határokat szabunk a munka és az egyéb életszférák között, akár igyekszünk integrálni őket, tudatosságra és önfegyelemre van szükség.
A munkavégzést megkönnyítő technikai eszközök révén mindinkább egymásba csúszik a munka és a szabadidő. Az internet, a céges laptop, az e-maileknél becsippanó okostelefon, a folyamatos online és telefonos elérhetőség miatt egyre többet dolgoznak odahaza is az alkalmazottak. Ha a főnökünk történetesen hétvégén ér rá nyugodtan dolgozni, és szombat délre már nyolc e-mail érkezett tőle, nehéz megállni, hogy ne üljünk le egy kis túlmunkára.
A munka és a magánélet egyensúlya az egyik fő hr-kihívás napjainkban, s már külön szakirodalma van a kettő közti határok menedzselésének. A csúcsvezetőkkel foglalkozó fejvadász cég, a Bluesteps globális felmérése szerint a topmenedzserek 73 százaléka kényszerül esténként, 63 százalékuk hétvégeken dolgozni. 70 százalékuk úgy vélte, a modern munkavégzési eszközök (internet, okostelefon) csökkentették a szabadidejét. A helyzet Magyarországon sem jobb, és nemcsak a hierarchia tetejét érinti. A Randstad hr-szolgáltató Workmonitor felmérésének 2012-es adatai szerint hazánkban a nők 57, a férfiak 63 százaléka foglalkozik munkával a szabadidejében is. Négy munkavállaló közül hármat a szabadságuk alatt is keresnek e-mailben vagy telefonon hivatalos ügyekkel. A probléma menedzselésére kétféle gyakorlat alakult ki: szétválasztani illetve integrálni a munkát és az egyéb életterületeket.
A Társadalom és Trend cikkét keresse a Figyelő 41-dik friss számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.