Nem ért egyet az EU és az IMF
Figyelő Online
2013.06.06 16:53
Az Európai Bizottság megvédte az első görög mentőcsomag kapcsán követett politikáját, és visszautasította a Nemzetközi Valutaalap (IMF) bírálatát.
A bizottság "alapvetően nem ért egyet" azzal a véleménnyel, hogy helyesebb lett volna 2012 májusa előtt átütemezni a görög adósságot - mondta csütörtökön Simon O'Connor, Olli Rehn pénzügyi biztos szóvivője.
Visszautasította azt a bírálatot is, hogy a bizottság figyelmen kívül hagyta a strukturális reformok szükségességét.
Az IMF egy csütörtök hajnalban közzétett dokumentumban elismeri, hogy súlyosan alábecsülte azokat a károkat, amiket a megszorítási politika okozhat a görög gazdaságnak. Az IMF azt is elismerte: lazított saját szabályain, hogy a görög államadósság mértéke kezelhetőnek tűnjön. Visszatekintve, Görögország a pénzügyi segélyhez szükséges négy feltételből csak egynek felelt meg.
A Nemzetközi Valutaalap szerint azonban az Európai Unióval egyeztetett lépésekkel időt nyertek, hogy csökkentsék az eurózónát érő begyűrűző negatív hatásokat, és abban a helyzetben kevés más lehetőségük volt.
A hitelezők trojkája, az EU, az IMF és az Európai Központi Bank 2010 óta dolgozik együtt a görög mentőcsomagokon, a vita most az első 110 milliárd eurós csomag feltételei kapcsán robbant ki. Az IMF szerint a csomag időt adott az euróövezetnek, de feltételei nem mindig voltak a legjobbak Görögország számára.O'Connor hangsúlyozta, hogy "megsemmisítő következményekkel" járt volna, ha a fertőzés továbbterjed az euróövezet más országaira.A szóvivő igyekezett mérsékelni a vita jelentőségét. A
dokumentum nem hivatalos, az IMF igazgatósága által jóváhagyott dokumentum, hanem "stábemberek" munkája."Kapcsolatunk az IMF-el nagyon jó és konstruktív" - mondta O'Connor.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.