Így nem maradnak le idén a brit egyetemen kutató tudósok sem. 2013-ban Sir David Forbes Hendry oxfordi, Mohammad Hashem Pesaran cambridge-i professzorok emelhetik a patinás brit egyetemek tekintélyét. A Yalen tanító Peter Charles Bones Phillips-szel hármasban, a gazdasági idősorok, ökonometriai modellezés és előrejelzés területén folytatott kutatásaikért kaphatják meg a gazdaságtudomány legjelentősebb elismerését.
A legszínesebb egyéniség a jelöltek között azonban Richard Allen Posner bíró, a University of Chicago Law School tanára. Posner a hetvenes években keltett először feltűnést, a hatvanas évek trösztellenes szabályozásainak kritikájával. Az amerikai jogászprofesszor, számos kollégájával egybehangzóan állította, a trösztellenes törvények felhajtó erővel hatnak a fogyasztói árakra. Az évtized végén kezdődő, majd a nyolcvanas években kiteljesedő neoliberális gazdaságpolitikai fordulat számára alapvető szellemi muníciót szolgáltattak Posner elméletei. A sokoldalú, számos jogi és gazdasági témát érintő Posner már évek óta a közgazdasági Nobel-díj esélyesének számít. Idén Sam Peltzmannal, a University of Chicago Booth School of Bussiness professzorával a gazdasági szabályozás terén elért eredményeikért részesülhetnek a közgazdasági Nobel-díjban.
A közgazdasági Nobel-díj története során mindössze egyszer fordult elő, hogy női kutatót ért a tudományos elismerés. A 2009-es év díjazottja az amerikai Elinor Ostrom volt „a gazdasági kormányzás, elsősorban a közjavak elemzésében elért eredményeiért". Idén viszont csekély a valószínűsége, hogy női díjazottat ünnepelhet a díjátadó gála közönsége.
Gyakrabban fordult elő, hogy a díjat nem elsősorban a közgazdaságtudomány területéről érkező tudós zsebelhette be. Az 1978-as győzte, Herbert A. Simon a politikatudomány területéről érkezett, Daniel Kahneman pedig a pszichológia professzoraként kapta meg a díjat 2002-ben. Az Egy csodálatos elme című film nyomán a laikusok számára is ismertté vált John Nashről, pedig az a szóbeszéd járta, miszerint matematikai Nobel-díj híján került a három, 1994-es díjazott közé.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.