Az MTK már rég nem Deutsché, Várszegi utódot keres
Figyelő Online
- Jandó Zoltán
2013.08.12 15:12
Nem minden esetben verik nagydobra a hazai labdarúgó-csapatok a tulajdonos-váltásokat, holott ilyenből az elmúlt egy évben is több volt.
A legérdekesebb talán az MTK esete. A fővárosi kék-fehéreknél ugyanis hatalmas visszhangot kapott, amikor a futball-csapatot működtető cégtől 16 év után megvált Várszegi Gábor, és a társaság új tulajdonosa a Deutsch Tamás által vezetett egyesület lett. Az ugyanakkor már szinte senkihez nem jutott el, hogy a szerződés egy visszavásárlási opciót is tartalmazott, amit Várszegi egy évvel később le is hívott, visszaszerezve így a csapatot. Más kérdés, hogy az együttest ezt követően sem maradt sokáig a Fotex tulajdonosánál, a részvényeket ugyanis néhány nappal később megvette Domonyai László, akit a Várszegi család azzal bízott meg, hogy keressen egy hosszútávon gondolkodó befektetőt a csapat számára. A felek késleltetett fizetésben állapodtak meg, azaz Domonyai nem fizette ki azonnal a vételárat, erre feltehetőleg majd az új befektető felkutatása után kerül csak sor.
Lapunk megkereste Várszegi Dávidot, aki azonban nem kívánt nyilatkozni, s csak annyit mondott, hogy a család már nem tulajdonos a magyar futballban. Ez papíron valóban így is van, némileg azonban az állításnak ellentmond, hogy az új befektető kiválasztásába értesüléseink szerint beleszólnak Várszegiék. Legalábbis erre utal, hogy a legutóbbi kiszemelt befektető, a szlovákiai negyedosztályú Bős csapatát is irányító Csörgő György a Figyelőnek azt mondta, hogy az MTK megvásárlásáról Domonyai mellett Várszegivel is tárgyalt. Az ügylet végül egyébként az eltérő elképzelések miatt meghiúsult.
További részleteket a Figyelő 32-dik számában olvashat.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.