Finoman szólva nem lelkesednek az új kisadó iránt a nagy kiadók, ahol üzemszerűen nem, csak néhány esetben fogadnak be ilyen számlákat. A nagy magyarországi kiadóknál nem mondják ki, hogy nem lehet szerződést kötni katás vállalkozásokkal, de igyekeznek a minimálisra szorítani az ilyen számlákat. A Figyelő három kiadót kérdezett meg a náluk alkalmazott policyről, a sokat mondó válaszokból kirajzolódik, hogy miért is nem lett eddig átütő siker a kisadózók tételes adója.
A legtömörebb reakciót a Sanoma magyarországi érdekeltségétől kaptuk. „Köszönjük szépen a megkeresést, de az alábbi kérdésre nem élünk a válaszadással" - tudatták. Ennél részletesebb volt a Ringier Kiadó Kft. Mint írták, a szerződéskötésnél ez (mármint hogy katás-e az illető) nem szempont náluk, szerződnek ilyen vállalkozással, de csak elvétve fordulnak elő ilyen adózók a partnereik között. Erre hivatkozva el is zárkóztak a további nyilatkozat elől.
A legközérthetőbb választ az Axel Springer szolgáltatta. A magyar részlegnél nem kerteltek, az esetleges adóhatósági ellenőrzéseket jelölték meg annak okaként, hogy miért fogadnak be csak néhány esetben katás számlát. Megemlítették még, hogy nem rendelkeznek információval arról, hogy a számlát benyújtó vállalkozásnak milyen bevételei vannak, a megbízott könyveibe nem tekinthet bele a kiadó. Ezért a katával járó többlet adminisztrációs terhet és a kockázatot minimálisra csökkentve csak néhány esetben fogadnak be katás számlát - közölték a Figyelővel. (Figyelő 8. oldal)
Csányi Sándor, a Fidesz és a foci. Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója egyaránt rengeteget foglalkozik a magyar focival. A Figyelő címlap-összeállításában annak igyekeztünk utánajárni, hogy Csányi miként is került a labdarúgásba, miért öl mérhetetlen sok energiát a fociba, és vajon befolyásolják-e a fociügyek a két erős ember viszonyát. (Figyelő 9-12. oldal)
Bige-Guba-harc a KITE-ért
Fordult a kocka
A mintegy 200 KITE Kft.-tag több milliárd forintos kártérítésre számíthat, üzente lapunkon keresztül Bige László, a piacvezető agrárintegrátor KITE Zrt. részvényeire - nálánál nagyobb - ajánlatot tett elővásárlót támogató tagoknak.
Mert nem az eredeti forgatókönyv szerint alakult a nádudvari KITE Zrt.-ben tulajdonos cégek közgyűlése a napokban. A részvénytársaság egyik résztulajdonosa és dél-dunántúli regionális igazgatója, Guba Sándor ugyanis ráígért a péti Nitrogénműveket és a Bige Holdingot irányító Bige László addig biztos befutónak hitt árajánlatára. Guba Sándor jogi képviselője a társaságban részvényes Stabilizáló Kft., illetve az Összehangoló Kft. múlt heti taggyűlésén bejelentette: él elővásárlási jogával, és 14 milliárd forintért megvásárolja a KITE Zrt. többségét. Tehát, azt az 52 százalékot, amelyre a Bige Holding már előszerződést kötött.
„Milyen jövő vár a KITE-re, ha megveszi egy stróman?" - tette fel ezek után a költői kérdést hétfőn lapunknak Bige László. Részletek az eheti Figyelőben. (Figyelő 48. oldal)
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.