Csökkent a bedőlő cégek száma
Figyelő Online
2013.06.14 13:21
Az előző év egészére vonatkozó 4,08 százalékról 3,79 százalékra csökkent az első negyedévben a bedőlő, azaz felszámolás vagy csődeljárás alatt álló cégek arányát követő mutató - közölte a Bisnode üzleti információs szolgáltató csütörtökön.
A társaság először adta ki a bedőlések arányának változását követő indexét, és nem közölt az előző év első vagy negyedik negyedévére vonatkozó összehasonlító adatokat.A Bisnode szerint az összehasonlítás eredményeként kimutatható, hogy Borsod és Nógrád megyében több mint egy százalékponttal csökkent az általuk nyilvántartott cégek bedőlési mutatója.
Az első negyedévben a legkevesebb "bedőlés" Komárom-Esztergom megyében (2,47 százalék) volt, míg a legtöbb Bács-Kiskun megyében (5,95 százalék).Ágazati szinten négy ágazatban, a "számítógép, elektronikai, optikai termék gyártása", az "egyéb feldolgozóipari tevékenység", a "közigazgatás, védelem; kötelező társadalombiztosítás", valamint a "bányászat, kőfejtés" néven nyilvántartott ágazatokban romlott a mutató értéke, a többi szektor azonban jobb eredményt ért.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.