2013 karácsonya után a dolgozókat állásidőre küldték. Ez annyit jelent, hogy az alkalmazottaknak nem kell bejárni dolgozni, fizetést sem kapnak, de új állást sem tudnak keresni, mert nem jutnak hozzá a papírjaikhoz.
(Az állásidő az a munkaidő, amely során a dolgozó a munkáltató működési körében felmerült okból nem tudja munkáját végezni.)
A munkáltató február 3-ra berendelte a dolgozókat, majd a dátumot február 28-ra módosította. Február 3-án végül azért vonták blokád alá a Cinkotai úti telepet a cég alkalmazottai, mert a tulajdonos megpróbálta a gépeket elvinni a telepről.
Az EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt. alkalmazottai januárban fordultak a VDSZ-hez segítségért. Úgy tudjuk a jelenlegi tulajdonos megkezdte a cég vagyonának kiárusítását, a munkavállalóknak a kollektív szerződésben garantált juttatások jelentős részét nem fizette ki, számukra információt nem ad, elérhetetlen.
Az alkalmazottak sztrájkőrséget szerveztek és ezzel védik a kapukat, hogy a tulajdonos ne tudja a gépeket elvitetni.
Megpróbáltuk az EVM Háztartásvegyipari és Kozmetikai Zrt.-t is utólérni, de telefonjuk folyamatosan foglaltat jelez.
Székely Tamás a VDSZ elnöke azt mondta: hétfőn délelőtt rendőrök jelentek meg a helyszínen, hogy érdeklődjenek a helyzet iránt, felmérték a történéseket és távoztak.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.