brusszel


Boldogtalan magyarok

Figyelő Online - Bucsky Péter
2013.12.09  08:00   
mail
nyomtatás
Minden harmadik magyar szenved, és ezzel Magyarország rosszabbul teljesít a háborúk sújtatta Szíriánál, Afganisztánnál és Iraknál is a Gallup nemzetközi felmérése szerint.
A világ 143 országára kiterjedő felmérésben arra voltak kíváncsiak, hogy a társadalmak mekkora része érzi elviselhetetlennek az életét. A legtöbb országban ezer fős reprezentatív mintán elvégzett felmérés Magyarországon 1025 ember kérdeztek meg, személyes és telefonos interjúk során. A felmérés készítői két változóból állapították meg a szenvedők arányát. Egyrészt a megkérdezetteket arra kérték, hogy 0 és 10 közötti skálán értékeljék, mennyire elégedettek életükkel, másrészt jövőbeli kilátásaikkal. Ezen a Cantril skálán az életükkel jelenleg és öt év múlva 4 ponttal vagy annál kevesebbel értékelőket tekintették szenvedőnek.

A listát Bulgária vezeti sokkolóan magas értékkel, a lakosság 39 százalékának az élete és kilátásai értelmezhetőek szenvedőnek. Magyarország a földrengést követően szociális és gazdasági válságba került Haitit követi, és ezzel az ötödik legrosszabb ország a világon. A felmérés szerint minden harmadik magyar szenvedve éli életét. Húsz országban is a lakosság több mint negyede értékelte szenvedésnek az életét, ezek közül öt a válság által leginkább érintett európai periférián található (Bulgária, Magyarország, Macedónia, Bosznia-Hercegovina, Románia), a többi afrikai és ázsiai a karibi Haiti mellett.

A legkevesebb szenvedő a fejlett szociális rendszerrel rendelkező skandináv országokban van, illetve Új-Zélandon és Ausztráliában. Emellett Katar és az Egyesült Arab Emirátusok is a legjobbak között van, ám itt a lakosság 80 százalékát kitevő, sokszor embertelen körülmények között élő vendégmunkások nem tudtak az eredményekben megjelenni, mivel ők nem állampolgárok. A gazdasági teljesítmény és a boldogtalanság között azonban nem olyan erős az összefüggés, hiszen például Venezuelában csak a lakosság 2, Brazíliában és Ghánában 3 százaléka érzi szenvedésnek az életét.
A kutatás elkészítői megjegyzik, hogy a szenvedők magas arányának könnyen politikai következményei is lehetnek, ahogy a listavezető Bulgáriában az idei tömegtüntetések azt megmutatták.


Helyezés Ország Szenvedők arány (%)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Bulgária
Örményország
Kambodzsa
Haiti
Magyarország
Madagaszkár
Macedónia
Irán
Szíria
Afganisztán
Libanon
Tanzánia
Bosznia-Hercegovina
Irak
Románia
Malawi
Görögország
India
Tunézia
Honduras
Ukrajna
Ruanda
Szerbia
39
37
34
32
32
31
31
31
29
29
29
28
27
27
27
27
26
25
24
24
24
24
24

A teljes lista itt érhető el.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás
címkék:

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.