brusszel


Bővíteni akarja finanszírozási forrásait a Fiat

Figyelő Online
2014.01.10  11:25   
mail
nyomtatás
Bővíteni akarja finanszírozási forrásait a Fiat olasz autógyártó a Chrysler felvásárlása után. Sergio Marchionne, a Fiat vezérigazgatója szerint az autógyártó módosított üzleti tervének végrehajtásához több pénz kell. Akár részvényre váltható kötvényeket is kibocsáthatnak - mondta a vezérigazgató a la Repubblica napilapnak.
"Készen állunk, de pénzre van szükségünk, hogy finanszírozzuk az indulást" - fogalmazott Marchionne első interjújában, amióta január 1-jén a Fiat 4,35 milliárd dollárért megvásárolta a Chrysler 41,5 százalékát. A vezérigazgató szerint nem hajtank végre tőkeemelést, mert az értékcsökkenéshez vezetne. Azonban szükség lenne több pénzre, mert a Moody's hitelminősítő is vizsgálni kezdte a Fiat hitelbesorolását. A hitelminősítő szerint se az olasz cég, se a Chrysler nem termel annyi pénzt, amennyi az új tervekhez kell.

A Fiat áprilisban ismerteti részletesen a felülvizsgált üzleti tervét, de azt már tudni lehet, hogy abban kulcsszerepet kap az Alfa Romeo márka újjáélesztése. Marchionne korábban úgy fogalmazott, hogy az Alfa Romeo sportautó világszerte értékesíthető lesz, de az autót mindenképp Olaszországban szerelnék össze.A Fiat és a Chrysler egyesülésével a világ hetedik legnagyobb autógyártója jön létre. Az egyesülés után a kombinált cég a milánói tőzsde után egy másik tőzsdén is szeretne részvényeket kibocsátani. Marchionne szerint az új tőzsdei bevezetés ott lesz, ahol a legkönnyebb szabad tőkeforrásokat elérni, tehát akár Hongkong is szóba jöhet New York mellett. A vezérigazgató szerint a két autógyártónak egy közös névre is szüksége lesz majd, és a Fiat központja is költözni fog. Az új helyszín kiválasztása attól fog függeni, hogy melyik tőzsdén lesz majd végül az új részvénykibocsátás.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200