Ha még tovább megyünk és feltételezzük, hogy a nominális GDP stagnál, s a bankjegyek megtérülési rátája szintúgy zéró, valamint a lakosság éves jövedelmének 123 százalékát akarja bankjegyek formájában tartani, akkor a gazdaságnak pont ekkora (123 százalékos) buborékra van szüksége. Ekkor ez a határvonal eszközár buborékon innen és túl. Ha a jegybank pontosan a GDP 123 százalékával egyenlő bankjegyet bocsát ki, akkor nem alakul ki spekulációs, csupán racionális buborék (feltételezve, hogy a bankjegyek kereslete arányos a GDP-vel).
Tegyük fel, hogy egy exogén sokk hatására a bankjegyek kereslete megduplázódik. Ebben az esetben a gazdaság kétszer akkora buborékot kíván, mint előzőleg. Ha ezt a kibocsátó nem elégíti ki, akkor a bankjegyek árának kell feleződnie, a kereslet, azaz a buborék kielégítése végett. Ha az árak nem tudnak eléggé csökkenni, például azért, mert „ragadósak", akkor következik a recesszió (a fizetőeszköz szerepét betöltő bankjegyek iránti túlkereslet miatt).
Lehetséges azonban, hogy a bankjegyeken kívül más eszközök is kellően likvidek ahhoz, hogy az emberek tartósan gazdasági növekedés alatti megtérülési ráta esetén is tartani akarják őket. Minden ilyen eszköz alkalmas a racionális buborék kialakítására. Ekkor az a szereplő, mely a leglikvidebb eszközt bocsátja ki, képes a többiek kiszorítására, ha éppen csak a GDP növekedési rátája alatti megtérülési rátákat ígér, és mások nem tudnak nála nagyobb megtérülési rátát biztosítani.
A pénzügy egyik küldetése, hogy a kevésbé likvid eszközöket mobilizálja. Az ingatlanok, főként a telkek esetén már részleges sikereket könyvelhet el. Ha ez a folyamat továbbhalad, azzal csökkenteni lehetne azt a buborékméretet, amelyre a gazdaságnak szüksége van, és meg lehetne előzni a még nagyobb buborékok kialakulását.
P. Nicholas Rowe az ottawai Carleton University közgazdász professzora, valamint tagja a CD Howe Intézet Monetáris Politikai Tanácsának, illetve a Monetáris és Pénzügyi Közgazdaságtan Központjának.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.