brusszel


Érkeznek a világ startup vezetői

Figyelő Online - Halaska Gábor
2013.12.04  20:20   
mail
nyomtatás
Az Apple, az Amazon, a Soundcloud, a Spotify és a Netscape és más európai startupok egykori és jelenlegi vezetői december elején Budapestre érkeznek a két világsikert elért magyar vállalkozás, a Prezi és a Ustream meghívására. A szakmai összejövetelen azokra a kérdésekre próbálnak egyértelmű és hatékony válaszokat adni, mitől lesz valakiből jó menedzser.
Miért fontos, hogy egy vezető rendszeresen kapcsolatban maradjon az alkalmazottakkal és ne csak akkor lépjen közbe, ha gond van; mitől kerül valaki egy csoport élére; és vajon vezetőnek születni kell, vagy megtanulható.

Csütörtökön és pénteken olyan vezetők osztják meg a tapasztalataikat Magyarországon először, akik már hatékonyan alakítottak át néhány fős csapatot komoly szervezetté, képesek voltak a folyamatos változást sikeresen kezelni bíró vállalti kultúra kiépítésére, olyan csapatokat tudtak formálni, ahol a tanulás és az innováció a szervezeti DNS részét képezi.

„Sikeres szervezetet építeni és irányítani nem szerencse kérdése. Team-vezetés, csapat-
produktivitás, teljesítmény alapú értékelés, elvárások felállítása, konfliktuskezelés, motiválás, coaching - egy hatékony vezető szótárában ezek mindennapi kifejezések. Egy jó vezető időről időre feszíti a saját korlátait és segítségével az általa vezetett csapat is fejlődik. Ez sokszor nagyobb erőfeszítést kíván, mint sokan gondolják. De a vezetés is egy szakma, ami tanulható" - mondja Török Gábor, a Prezi fejlesztesi igazgatója, a nemzetközi előadókat is felvonultató szakmai összejövetel, a Stretch egyik szervezője (képünkön a helyszín).


 

A Budapestre érkező előadók a nemzetközi vállalatvezetés kiemelkedően sikeres alakjai,
akik nem csak a sikerekről, sokkal inkább tapasztalatokról és a legtanulságosabb hibáikról is
beszámolnak majd. Sarah Novotny például az Amazonnál szerzett tapasztalatait követően felépített és hosszú évekig vezetett saját cégeket, és többek között a világhírű O'Reilly Oscon konferencia programigazgatója. Andrew Stellman ma már írással foglalkozik elsősorban, korábban fejlesztőként, rendszermérnökként és projektmenedzserként dolgozott a Microsoftnál. Arról beszél majd, hogy a közhelyes összetevőkön kívül, mint a tehetség, a célok és a folyamatok, mire van szükség egy jól működő csapathoz. Sikeres európai startupok is megosztják a tapasztalataikat a témában. Alexander Grosse a Soundcloud egyik alelnöke volt, Brendan Marsh pedig a Spotify agilis coacha. Szintén a Spotifynál bizonyított Andreas Ehn elsőszámú alkalmazottként és technológiai vezetőként, ő ma a Wrapp alapítója, elismert tanácsadó, számos startup boardjának tagja. Jason Hoffman, a Joyent alapítója volt, jelenleg az Ericsson egyik vezetője. Michael Lopp a Palantir igazgatója, korábban pedig olyan cégeknél töltött be vezető pozíciót, mint a Netscape, a Borland és az Apple. Francois
Mazourdier pedig sorozatvállalkozások után, ma többek között a Tech Leaders Capital vezetője,
amely egy technológia cégek vezetőiből álló befektetői csoport.

A szakmai összejövetel célja, hogy a magyarországi vezetők is fejlődhessenek, és olyan modern szervezeteket hozzanak létre, amelyek motiválják a benne dolgozókat. „Az Y generációt más dolgok mozgatják, más eszközöket használnak, és ők a munkahelyen is másképpen irányíthatóak. Ma azok a szervezetek tudnak igazán sikeresek lenni, akik a folyamatos változásokat nagyon gyorsan tudják adaptálni, képesek gyorsan reagálni a felhasználók változó igényeire, és olyan csapatot építenek, amelyik maga is képes rendkívül gyorsan megújulni - mondja Hodicska Gergely, a Ustream vezető fejlesztő mérnöke.

Komoly kihívás a cégek, főleg a startupok számára a növekedés. Hogy ne menjen az
állandó növekedés a hatékonyság rovására? Hogy ne jelentse a növekedés egyúttal a cég
versenyképességének elvesztését? Nem könnyű a váltás tíz főről százra munkavállalóra egy cég életében, sem a felső-, sem a középvezetők számára. A meghívottak erre is próbálnak segítséget adni, hogyan építhető skálázható szervezet és folyamatok, amelyek képesek a növekedéssel járó változásokat megfelelően kezelni.

A Stretch Budapesten, az Uránia Nemzeti Filmszínházban lesz december 5-én és 6-án.

 

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200