brusszel


Csökkent a Telenor árbevétele, de profitja nőtt

Figyelő Online
2013.10.31  09:40   
mail
nyomtatás
Az egy évvel korábbi 40,5 milliárd forintról 38,4 milliárd forintra csökkent a Telenor Magyarország árbevétele a harmadik negyedévben, miközben az egyszeri tételek nélkül számolt EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti profit) 13,14 milliárd forintra nőtt a bázisidőszaki 12,23 milliárd forintról - közölte a társaság csütörtökön.
A közlemény az árbevétel csökkenését elsősorban az összekapcsolási és roaming díjak csökkentésével, valamint az előfizetési és forgalmi árbevétel enyhe mérséklődésével magyarázza, az EBITDA nominális értékének javulását pedig a költségmegtakarítást segítő kezdeményezésekkel és a távközlési adóterhek változásával. A cég EBITDA-rátája az egy évvel korábbi 30,2 százalékról 34,2 százalékra javult a harmadik negyedévben.

Az előfizetések száma a negyedév során 32 ezerrel 3 millió 487 ezerre emelkedett.

Az aktív SIM-kártyák száma alapján számított piaci részesedés 31,41 százalék volt a vizsgált időszak végén, magasabb a 2013 második negyedévinél (31,33 százalék). Az egy előfizetésre jutó átlagos havi árbevétel összege (blended ARPU index) 3416 forint volt, szemben a 2012 harmadik negyedévi 3635 forinttal, a visszaesés oka főként az összekapcsolási díjak csökkentése.

A Telenor Magyarország 27 milliárd forintot költött a magyar állammal kötött frekvenciaengedélyek meghosszabbítására. A vállalat 2022-ig egy 9,8 Mhz-es duplex blokkot használhat a 900 MHz-es és egy 30 MHz-es duplex blokkot az 1800 MHz-es frekvenciasávban, ennek köszönhetően október 10-én elérhetővé tette a 150 Mbps sebességű 4G szolgáltatást.

A társaság a közlemény szerint most ambiciózus hálózatfejlesztés elindítását tervezi, és több mint 10 milliárd forintot fordít a vidéki lefedettség és a városokban nyújtott mobilinternet-sebesség növelésére.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200