Ugyanakkor, mint mindenütt, itt is léteznek kivételek. Vannak szervezetek, ahol, ha valaki hosszú évek óta van egy munkakörben, pusztán az évek száma miatt jóval nagyobb bérért végzi ugyanazt a munkát, mint az egy-két éve ott dolgozó kollégái. Bár a tanulmány erre nem tér ki, köztudott, hogy ilyen például az államigazgatás vagy azok a nagyvállalatok és óriáscégek, amelyek régebb óta vannak jelen, vagy épp egykori állami entitásokból alakultak át, azaz a munkavállalók érdekérvényesítő képessége hagyományosan nagy (közszolgáltatások, egykori és mai állami nagyvállalatok).
A cég szakértője szerint pedig megállapítható, hogy a szenioritás nem csak a tradicionálisabb (például ázsiai) országokban van jelen a bérezésben. A hagyományosan erősebb szakszervezetekkel rendelkező nyugat-európai országokban (például Franciaországban és Németországban) is jellemző, hogy a kollektív szerződések miatt a munkavállalók nagy része minden évben kap valamennyi béremelést, ezért értelemszerűen nagyobb a fizetése azoknak, akik régebb óta dolgoznak. A Hay Group szakértői szerint viszont Magyarországon ez kevéssé igaz.
Mennyit keres ma egy magyar felsővezető?
És egy fizikai munkás?
Válaszok a Figyelő hetilap 2013/34-ik számának 48-ik oldalán, vagy az előfizetőknek elérhető "Negyvenesen császárok" című cikkben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.