Deutchék a háttérben
A vevőről a csapat közleményében mindössze annyit írtak, hogy a „Blue & White Investment Zrt-t megalapító befektetők évtizedes üzleti, egyebek mellett sportpiaci befektetési tapasztalattal és jelentős tőkeerővel rendelkeznek", azt azonban, hogy kik állnak a cég mögött nem részletezték. Nos, az Opten céginformációs szolgáltató adatai szerint a Blue & White Investment Zrt . az AVP Svéd-Magyar Videó- és Filmgyártó Kft. birtokában van, amelynek pedig két tulajdonosa jelenleg Deutsch Judit és Deutsch Péter. Utóbbi a Fidesz Európai Parlamenti képviselőjének, az MTK elnökének, Deutsch Tamásnak a testvére. Korábban egyébként Deutsch Tamás maga is tulajdonosa volt az AVP Svéd-Magyar Videó- és Filmgyártó Kft-nek, tavaly május óta azonban már nem tag a cégben.
Mindez azt is jelenti, hogy az MTK-t Deutsch Tamás és Várszegi Gábor tulajdonképpen évek óta passzolgatja egymásnak. A fővárosi kék-fehéreknél hatalmas visszhangot kapott, amikor a futball-csapatot működtető cégtől 2011 nyarán 16 év után megvált Várszegi Gábor, és a társaság új tulajdonosa a Deutsch Tamás által vezetett egyesület lett. Az ugyanakkor már csak kevesekhez jutott el, hogy a szerződés egy visszavásárlási opciót is tartalmazott, amit Várszegi egy évvel később le is hívott, visszaszerezve így a csapatot. Más kérdés, hogy az együttest ezt követően sem maradt sokáig a Fotex tulajdonosánál, a részvényeket ugyanis néhány nappal később megvette Domonyai László, akit a Várszegi család azzal bízott meg, hogy keressen egy hosszútávon gondolkodó befektetőt a csapat számára. A felek késleltetett fizetésben állapodtak meg, azaz Domonyai nem fizette ki azonnal a vételárat. Ráadásul a cégvezető csak névleg volt tulajdonos: a Figyelő értesülései szerint Várszegiek például ezt követően is részt vettek a befektető-keresésben, illetve a vevő kiválasztásában. A szlovákiai negyedosztályú Bős csapatát is irányító Csörgő György például tavaly a Figyelőnek arról számolt be, hogy Várszegi Gáborral is tárgyalt az MTK esetleges megvásárlásáról, pedig Várszegiék ekkor papíron már nem voltak tulajdonosok.
Marad a stáb
Az MTK Budapest Labdarúgó Zrt. közleménye a cég „új tulajdonosa építeni kíván az MTK évszázados hagyományaira, a labdarúgó klub iskolateremtő és kiemelkedően eredményes utánpótlás nevelő munkájára valamint a sportvállalkozás eddigi üzleti tapasztalataira és sikereire". Ez arra utal, hogy Deutschék az előző tulajdonoshoz hasonlóan az utánpótlás-nevelésre alapoznák a cég üzleti működését. Ez azért fontos, mert Csörgő György elképzelései állítólag épp ezen a ponton nem egyeztek az MTK sorsát igencsak szívén viselő Várszegi Gábor elvárásaival, és tavaly ezért is hiúsult meg a cég eladása.
A csapat azt is jelezte, hogy a team szakmai munkáját a jövőben is Garami József mesteredző, szakmai igazgató irányítja, akinek a 2014. június 30-ig szóló szerződését egy évvel meghosszabbították. Megerősítették pozíciójában a cég vezérigazgatóját is: a tervek szerint Domonyai Laszló szintén legalább 2015 első félévének végéig marad a klubigazgatói székben.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.