brusszel


Deutsche Telekom lehet a cseh T-Mobile egyetlen tulajdonosa

Figyelő Online
2014.02.10  08:23   
mail
nyomtatás
A Deutsche Telekom német távközlési társaság állítólag megvette a T-Mobile cseh mobiltelefon társaság kisebbségi részvénycsomagját is, s ezzel a T-Mobile egyetlen tulajdonosa lett - közölte a cseh CTK hírügynökség vasárnap este megbízható üzleti körökre hivatkozva.
Ezzel megerősítették a Reuters hírügynökség hasonló korábbi információját, amely szintén jól értesült, magát megnevezni nem kívánó személyre hivatkozott. A Deutsche Telekom eddig a T-Mobile társaság részvényeinek 60 százalékát birtokolta.

A T-Mobile Czech Republic további 40 százalékát a németek a Mid Europa Partners (MEP) és a dubaji székhelyű Al Ain pénzügyi alaptól vásárolta meg mintegy 800 millió euróért - jegyezte meg a Reutersnek nyilatkozó üzletember.

A készülő tranzakcióról nemrégiben a német Manager Magazin Online írt. A Deutsche Telekom mobil és vonalas telefonhálózatot tervez működtetni egész Európában. Tavaly novemberben 546 millió euróért megvette a prágai központú GTS Central Europe távközlési csoportot, amely a cseh, a magyar, a lengyel, a román és a szlovák piacon összesen 38 ezer céges felhasználónak nyújt szolgáltatásokat.

A németek akkor azt közölték, hogy a cég megvásárlásával csehországi tevékenységüket kívánják megerősíteni. A cseh sajtó ugyanakkor arról is spekulált, hogy a németek eladhatnák 60 százalékos részvénycsomagjukat a T-Mobile társaságban.

A GTS Central Europe iránt a cseh PPF pénzügyi befektető csoport is érdeklődött. A leggazdagabb cseh, Petr Kellner tulajdonában lévő PPF végül is a spanyol Telefónica társaság tulajdonában lévő Telefónica Czech Republic társaságot vette meg. A T-Mobile Czech Republic 1996 óta van jelen a cseh piacon.

A társaságnak tavaly 5,83 millió ügyfele volt, s ezzel a legnagyobb csehországi mobiltelefon szolgáltató.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200