brusszel


Dubaji tojás, magyar sólyom

Figyelő Online - Váczi István
2013.08.02  16:01   
mail
nyomtatás
Megerősítette gyors növekedési elképzeléseit a Sólyom Airways, a legfontosabb tulajdonneveket azonban nem hozta nyilvánosságra.
Vadászpilótához illő magabiztossággal állt a sajtó elé múlt héten Vágó József, a Sólyom Hungarian Airways Kft. ügyvezetője és résztulajdonosa. Erre a továbbiakban is szüksége lesz, ha el akarja oszlatni a légitársaság nagyra törő terveivel kapcsolatos gyengülő, de azért továbbra is határozott fenntartásokat.

Az kétségtelen, hogy a Malév csődjét követő eddigi próbálkozásoknál máris tovább jutottak, hiszen a cég irodákat bérelt a repülőtér egyes terminálján, elindította a szükséges engedélyezési folyamatot, valamint lízingbe vett hat Boeing 737-500-ast a European Aviation csoporttól.

Dubaji kapcsolat

Más kérdés, hogy lapzártánkig még egyetlen fontos hatósági engedélyt sem szereztek be, és az előbbit leszámítva hiányoznak azok a tulajdonnevek, amelyek végképp meggyőzhetnék a kétkedőket. Üzleti titokra hivatkozva Vágó József nem árulta el például, ki biztosítja a társaság kritikus fontosságú online értékesítési rendszerét. Csak annyit közölt, hogy erről egy dubaji szolgáltatóval állapodott meg.

Nem tudni sokkal többet a legfontosabb kérdéssel, a finanszírozóval kapcsolat-ban sem: dubaji állami bankról és ománi turisztikai cégről hallhattunk.

Mint a fociban?

Miközben a futballban az utóbbi bő évtizedben számos alkalommal előfordult, hogy orosz vagy arab üzletemberek akár eurómilliárdos nagyságrendben öljenek pénzt egy-egy európai klubba, a légi közlekedésben a szakmai előzmények nélküli nagy befektetés hosszabb időtávon is meglehetősen ritka.

Bitó János, az IFUA Horváth & Partners Kft. vezető tanácsadója szerint hasonló volt, amikor 1984-ben Richard Branson és két társa megalapította a Virgin Atlanticot, vagy amikor 2001 végén Tony Fernandes megvette a malajziai államtól az eladósodott AirAsiát, kialakítva belőle a világ vezető fapados légitársaságát.

További részleteket a Figyelő hetilap augusztus 1-jei, idei 31. számában olvahat.

mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200