A recesszió okait a bankrendszeren kívül kell keresni, sok dél-európai számára Angela Merkel német kancellár és az Európai Unió elvárásait és szabályait okolják a problémák miatt. A növekedés lefulladása és a magas munkanélküliség miatt könnyű a megszorításokat kikényszerítő EU-ra mutogatni, ám érdemes lenne a részletekre is figyelni. A valódi okok inkább a több éve vagy évtizede halogatott reformok, átalakítások számlájára írhatók. Olaszországban ráadásul az ország vezetését tradicionálisan az igencsak változatos botrányokkal fűszerezett csatározások kötötték le, leginkább arról szóltak a hírek, hogy éppen ki alakít kormányt, ki lép ki a koalícióból, hogyan próbálják Silvio Berlusconit bíróság elé állítani, és ő hogyan változtatja folyamatosan a törvényeket ennek elkerülése érdekében. Az olasz gazdaság valós problémái már kevésbé jutottak el a köztudatba, pedig a számok sokkolóak: 2007 és 2013 között 8,5 százalékkal csökkent a GDP.
További részletek a Figyelő 2013/34-es számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.