Egyiptom - K&H: érvényesek az utasbiztosítások
Figyelő Online
2013.10.04 13:53
Egyiptomra újra érvényesek az utasbiztosítások, de csak a konzuli szolgálat által megjelölt területeken - hívta fel a figyelmet a K&H Biztosító annak kapcsán, hogy a külügyi tárca konzuli szolgálata újra biztonságosnak tartja Egyiptom vörös-tengeri üdülőhelyeit, illetve a kairói nemzetközi repülőtéri átszállást.
A biztosító az MTI-hez eljuttatott pénteki közleményében emlékeztet: az afrikai kontinens több, korábban népszerű turisztikai célpontja felkerült a Külügyminisztérium "utazásra nem javasolt" listájára.
Ezen a listán szerepelnek azok a katonai konfliktus vagy terrorizmus által érintett országok, amelyekben közvetlen életveszéllyel kell számolniuk az utazóknak, és ahol nem érvényesek az utasbiztosítások sem.Amennyiben valakinek kételyei vannak egy adott ország helyzetével kapcsolatban, fontos, hogy folyamatosan tájékozódjon - figyelmeztet a biztosító.
Hangsúlyozza ugyanakkor azt is: előfordulhat, hogy már a beutazás után kerül fel egy ország a nem javasolt államok közé. A K&H Biztosító szabályzata szerint ilyen esetben ugyanúgy véd a megkötött utasbiztosítás, azaz káresemény esetén számíthatnak kártérítésre az utazók.
A biztosító közleményében kiemeli: a Külügyminisztérium két csoportba osztja a veszélyes országokat, a legveszélyesebbek a "nem ajánlott országok" csoportjába kerülnek, a másik csoportba tartoznak a szintén veszélyes "fokozott biztonsági kockázatot jelentő országok".
Jelenleg a Dél-afrikai Köztársaságra, Botswanára, Namíbiára, Mozambikra, Gabonra, Marokkóra és Nyugat-Szaharára nincs érvényben semmilyen külügyi ajánlás, azaz ezekben az államokban nincs fokozott veszélyhelyzet.
Olyan népszerű úticélok viszont, mint Tunézia, Algéria vagy Egyiptom egyes területei továbbra sem biztonságosak a konzuli szolgálat szerint - olvasható a közleményben.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.