Gazdát cserélt Magyarország legrégebbi kereskedelmi rádiója, a Juventus Rádió. A jelenlegi menedzsmenttel és az adásmenet minimális változtatásával fogják erősíteni a reklámpiacon elfoglalt helyét.
A már 24 éve zenét sugárzó Juventus Rádiót az elmúlt kilenc évben az ír Communicorp tulajdonolta azonban a sikeres frekvenciapályázat után több érdeklődő is ajánlatot tett a csatornára. Az ajánlattevők közül a dán-magyar tulajdonban lévő Ayudate Holding Tanácsadó Kft. vásárolta meg a rádiót üzemeltető cégeket. A vételárat sajnos üzleti titokként kezelik a felek.
A média portfólióját folyamatosan szélesítő Ayudate-nek ez az első, de nem az egyetlen akvizíciója Magyarországon. A vállalat tulajdonosa elmondta, véleménye szerint a Juventus Rádió az egyik legerősebb politikailag független média brand Budapesten.
Megtartva a függetlenséget, a jelenlegi menedzsmenttel és az adásmenet minimális változtatásaival szeretnék tovább erősíteni a rádió hallgatottságát és a reklámpiacon elfoglalt helyét. A Juventus beleillik a terveikben szereplő médiaportfolió építésbe. Jól ismert és kedvelt rádió a hallgatók körében, a hirdetők pedig hatékony és kreatív felületként azonosítják.
Door Tamás a Juventus Rádió vezérigazgatója üdvözli a közös munkát: „Rengeteg olyan ötletünk van, még amitől a hallgatók számának növekedését várjuk, illetve a hirdetőinknek is tartogatunk meglepetéseket. Biztos vagyok abban, hogy az Ayudate innovatív támogatója lesz a további fejlődésünknek."
„Hiszünk abban, hogy az átalakuló médiapiacon a Juventus a jövőben is erősíteni tudja pozícióját és jó befektetésnek bizonyul" - tette hozzá Dr. Makra Zsolt, az Ayudate Investment Group ügyvezető igazgatója.
Az eladási folyamatban az eladó oldaláról Magyarországon az EY (korábbi nevén Ernst&Young), illetve a Lakatos, Köves és Társai ügyvédi iroda működött közre.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.