Amikor a petesejt megtermékenyül, magában hordozza a képességet, hogy a bőrtől az agysejtekig a szervezet összes sejtje kialakuljon belőle. Ahogy az embrió növekszik, ez a lehetőség elvész. Azonban ha a felnőtt test szövetét vissza lehet alakítani az embrionális őssejtek állapotába, akkor olyan eljárások válnak lehetővé, amelyek regenerálhatják a romló szem fényérzékelő szöveteit vagy a szélütés után meggyengült agyat.
Az újszülött köldökzsinórvéréből is nyerhetők ilyen őssejtek. A biotechnológia egy másik útja azonban az, amely - nagyobb mennyiségben rendelkezésre álló - felnőtt szövetből igyekszik őssejtet előállítani. A kísérletet laboratóriumi körülmények között, vegyszerek keverékével vagy génmódosítással már elvégezték, ám most a madridi Spanyol Országos Rákkutató Központ tudósainak sikerült ugyanezt az eredmény állatok testén belül elérniük. A Manuel Serrano vezette kutatócsoport egereken hajtott végre olyan génmódosítást, hogy egy adott gyógyszer hatására a szervezetük olyan anyagokat termeljen, amelyek a szövet sűrűségét az embrióéhoz hasonlóvá alakítják át - ahogy ezt laborkísérletek már igazolták. A szöveteket sikeresen formálták át embrionális állapotúvá, ám további transzformációs irány híján a szövet gyorsan daganattá alakult. "Természetesen nem ez a regenerációs orvoslás célja. Irányítható módon akarjuk visszaforgatni az időt, ezen fogunk a továbbiakban dolgozni. Olyan körülményeket kell kialakítanunk, amelyek csak annyira programozzák vissza a sejteket, hogy azok kijavítsák a károsodott szövetet" - magyarázta Serrano.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.