A távozás annak idején ugyan kényszerű volt, László gróf ezt mégsem drámának élte meg. Ellenkezőleg: életének minden állomására kalandvágya hajtotta. A háború után 14 évesen Svájcba ment tanulni, majd beadta a kivándorlási kérvényeket. Elsőként Buenos Airesből érkezett válasz, így oda ment. Az ENSZ égisze alatt működő Nemzetközi Menekültügyi Szervezettől megkapta a mindenkinek járó 50 dollárt, ennyivel vágott neki új életének. Négy évig tartott, míg családjának is sikerült Argentínába kimenekülni.
Pár év múlva Lászlót Chilébe vitte a kalandvágy. Egy évig halászbárkákon dolgozott, majd a kereskedelemben helyezkedett el. Egy évre rá aztán Peruba költözött, oda legfőképp szenvedélye, az őserdei vadászat vonzotta. „Aztán az államtól 500 hektárt sikerült megvásárolni a dzsungel közepén, azzal a feltétellel, hogy annak tíz százalékát be kell ültetnem kávéval és más ott honos gyümölcsfajtával. Ez a vállalkozás eleinte sikeres volt, ott is maradtam 15 évig".
Aztán 1960 körül csökkenni kezdett a kávé világpiaci ára, akkor minden odalett.
A cikket keresse a Figyelő ünnepi, dupla számában.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.