Tizenhat milliárd dollárért felvásárolja a Facebook internetes közösségi oldalt működtető társaság a WhatsApp mobiltelefonos üzenetküldő szolgáltatással foglalkozó vállalatot. Összesen további 3 milliárd dollárt kapnak részvényekben a WhatsApp alkalmazottai.
Szerda esti - tőzsdezárás utánra időzített - bejelentése szerint a Facebook az említett összeg egynegyedét készpénzben, a többit értékpapírokban fizeti. Az alkalmazottaknak szánt részvényeket az adásvétel véglegesítését követően, négy évre elosztva adják majd át. Bejelentették azt is, hogy a WhatsApp társalapítója és vezetője, Jan Koum csatlakozik a Facebook igazgatótanácsához. Megmarad a márkanév is, és nem változik maga a szolgáltatás, amely a Facebooktól lényegében függetlenül működik tovább. Folytatódik természetesen az alkalmazás fejlesztése is. A WhatsApp mobiltelefonos üzenetküldő szoftver interneten teszi lehetővé a kapcsolattartást a felhasználók közösségi profiljának és telefonszámának egymáshoz rendelésével. A felhasználók - elsősorban a fiatal korosztály - sms-üzenetek kiváltására használják a WhatsApp szolgáltatását, mivel szinte ingyenesen lehet vele üzenetet küldeni telefonszámok között.
|
A WhatsApp fejlesztői szerint a szolgáltatás szerverei naponta több mint tízmilliárd rövid szöveges üzenetet közvetítenek. A szolgáltatás több mint száz ország 750 mobilszolgáltatójánál elérhető és gyakorlatilag minden létező mobiltelefonos operációs rendszeren fut.Ez a Facebook eddigi legnagyobb felvásárlása, amely mellett szinte eltörpül a legutóbbi ügylet, az Instagram fényképmegosztó szolgáltatás megvételének egymilliárd dolláros nagyságrendje.Mark Zuckerberg, a Facebook alapítója az ügylet bejelentésekor közzétett üzenetében kiemelte, céljuk olyan szolgáltatási világhálózat kiépítése, amely lehetővé teszi, hogy bármely felhasználócsoport bármilyen típusú tartalmat megosszon. "Küldetésünk, hogy a világot nyitottabbá és kommunikációs kapcsolatokban sokrétűbbé tegyük" - fogalmazott.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.