Gazdát cserélt Pozsony legnevesebb sörgyári épülete
Figyelő Online
2013.07.24 15:36
Több sikertelen próbálkozást követően nyilvános árverésen gazdát cserélt kedden egy Pozsony óvárosában lévő történelmi épület, amelyben csaknem másfél évszázadon át a város legnevesebb sörét, a Steint gyártották.
A volt sörgyári komplexumot, amely Pozsony belvárosában az egyik utolsó, beépítésre alkalmas nagy terület, jóval a kikiáltási ár alatt, 8,5 millió euróért (megközelítőleg két és fél milliárd forintért) vette meg a Middlecap Investments csoport leányvállalata, a Dreamfield Property befektetési társaság.
A Virágvölgy (Blumenthal) városrészben álló épület eredetijét még a 19. században építette az első nagy pozsonyi sörgyárat alapító testvérpár, Stein Sándor és Stein Bernát. A Pozsony belvárosában elhelyezkedő épületegyüttesben 2007-ig készültek a Stein sörök. Ekkor a céget a luxemburgi Orco Property vásárolta meg, a gyártást pedig a selmecbányai hegyekben található Vyhne városába helyezte át.
A komplexum tulajdonosa az ingatlanpiac válság miatt jelentős veszteségeket szenvedett el. Az épületet, amely 2008-ban tűzkárt is szenvedett, 2011-ben 13,5 millió euróért akarták értékesíteni, sikertelenül. Az ár ezt követően csökkent a jelenlegi árverésen megjelölt kikiáltási árra, 12,3 millió euróra.
A Stein volt komplexumát most megvásároló Dreamfield Property képviselője a vállalat terveivel kapcsolatban a Hospodárské Noviny szlovák gazdasági lapnak azt nyilatkozta: lakó- és irodaépületekből álló épületegyüttest szeretnének felépíteni.
MTI
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.