Gyorsítana az Electrolux
Jégtörő magyarok
Figyelő Online
- Szirmai S. Péter
2013.10.12 10:00 frissítve: 2013.10.09 13:42
Noha Európában továbbra is visszafogott a kereslet, a csoport jelentős növekedést tervez az új piacokra és a részben nálunk kifejlesztett innovatív termékekre alapozva. Részletek az e heti Figyelőben.
Komoly szervezeti változtatásokat hajtott végre az utóbbi években az Electrolux csoport, amelynek részeként a holdingot is átalakították. Az adminisztratív szervezeteket mindenhol, így Magyarországon is, beolvasztották az üzleti egységekbe. A nyá-ron több mint 15 év után távozott Takács János vezérigazgató, feladatát Gönczi Sándor, a csoport európai alelnöke vette át. A szervezeti átalakítás azonban nem változtatott a magyar leányvállalat pozícióin.
Az Electrolux Lehel Kft. a csoport stratégiai termékvonalai közül a hűtőszekrények, a fagyasztók, a háztartási kisgépek, illetve a porszívók gyártásában érdekelt. Az első kettőnél a jászberényi és nyíregyházi üzemek Európán (és csoporton) belüli részesedése 70-75 százalékos, porszívó pedig Európában egyedül Magyarországon készül. Pedig az itt gyártott termékeknek kis része kerül csak a hazai piacra, hűtőszekrényből, fagyasztóládából és porszívóból az itteni gyártás kevesebb mint 10 százaléka talál országon belül gazdára. A tavalyi 266 milliárd forintos forgalmával a 3400 alkalmazottat foglalkoztató magyar leányvállalat a kontinens egyik legnagyobb gyártóbázisának számít Olaszország és Lengyelország mellett.
A témáról bővebben a Figyelő e heti számában olvashat.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.