Binder István, az MNB felügyeleti szóvivője az MTI érdeklődésére kedden közölte: a Magyar Nemzeti Banknak nincs tudomása az érintett kereskedelmi bankok kapcsán befolyásoló részesedésszerzésre (minősített befolyás megszerzésére) vagy állomány-átruházásra vonatkozó engedélykérelemről. Mindkét típusú lépéshez, értékesítési formához az MNB engedélyére volna szükség - tette hozzá.
Az osztrák tulajdonú Raiffeisen Bank International AG szóvivője kedden az MTI-nek megerősítette, hogy a bank kapott ajánlatot a magyar érdekeltségére vonatkozóan, a beérkezett ajánlatot a pénzintézet tanulmányozza. Ingrid Krenn-Ditz az ajánlatra vonatkozó értesülésekre, az ajánlattevőre, illetve az anyabank döntésének várható idejére nem reagált.
"A bank kapott ajánlatot az ukrán érdekeltségére, és a magyar érdekeltségére is, ezeket tanulmányozzuk, többet azonban nem mondhatok" - fogalmazott.
A Széchenyi Kereskedelmi Bankban a magyar állam 49 százalékkal, a Töröcskei Istvánhoz köthető T&T Ingatlanforgalmazó és Vagyonkezelő Zrt. 51 százalékkal rendelkezik. Töröcskei István - aki az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója is - a Magyar Nemzet hétfői számában úgy nyilatkozott: miután folyamatban lévő ügyletekről a megállapodás aláírásáig nem szokás nyilatkozni, sem megerősíteni, sem cáfolni nem kívánja az ajánlattételről szóló értesülést.
A magyar állam tavaly szerzett részesedést a Széchenyi Kereskedelmi Bankban.
A Széchenyi Kereskedelmi Bank jegyzett tőkéje 6,122 milliárd forint, 2012 végén a bank mérleg szerinti vesztesége 1,211 milliárd forint volt.
A Raiffeisen Bank Zrt. - a Raiffeisen Bank International AG magyarországi leánypénzintézete - a tavalyi első félévet 25,597 milliárd forint veszteséggel zárta, az előző év hasonló időszakában a veszteség 25,183 milliárd forint volt. 2013. június végén a bank mérlegfőösszege 1866,93 milliárd forintot tett ki, fél év alatt több mint 230 milliárd forinttal csökkent a 2012. december végi 2101,035 milliárd forintról.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.