Nokia: tényleg ennyire értékes a szellemi tulajdon?
Óriási visszatérést produkált a Nokia papírja azt követően, hogy mobiltelefon-üzletét a Microsoftra ruházta, és kivásárolta a Siemens-t közös hálózati cégükből. Az elmúlt félév során az ár 88,5 százalékot emelkedett, az értékelését azonban nem támasztják alá a következő 12 hónapra vonatkozó megtérülési várakozások. A harmadik negyedév fő számai csalódást okoztak, a részvényár a beszámoló hatására mégis 7 százalékot emelkedett, mert a javuló üzemi nyereségesség révén a cég megőrizte a befektetői bizalmat.
A Nokia Solutions and Networks (NSN) kulcsfontosságú a Nokia jövője szempontjából; a fő probléma az, hogy az alacsony haszonkulcs és a kínai cégekkel szemben egyre erősödő verseny óriási nyomást gyakorol az árakra. Ebben a helyzetben, az árbevétel-arányos működési eredményt tekintve a közeljövőben nem várható bővülés. Miben reménykednek mégis a befektetők?
„A Nokia komoly „tartalékokkal" gazdálkodhat a szellemi tulajdon területén: több mint 30 ezer szabadalommal rendelkezik, amelyeknek jelenleg alig 10 százalékát hasznosítja. A piacon szinte mindenki arra számít, hogy a Nokia képes lesz ebből jelentős bevételre szert tenni" - mondta Peter Garnry. - „Én szkeptikus vagyok: bár a meglévő szellemi tulajdon lehetséges nyereségforrás, a jelenlegi, éppen csak 6 euró alatti értékelést rendkívül agresszívnak tartom."
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.