brusszel


Idén is a China Mobile a legértékesebb kínai márka

Figyelő Online
2013.07.23  09:58   
mail
nyomtatás
Idén is a China Mobile a legértékesebb márka Kínában - az első kétszáz kínai vállalat között most először több a magáncég, mint az állami tulajdonban lévő.
A sanghaji székhelyű Hurun kutatóintézet által hétfőn közzétett, a kínai vállalatokat márkaértékük alapján rangsoroló rendes éves lista első helyezettjének értékét az intézet 251 milliárd jüanra (40 milliárd dollár) becsli. Az elmúlt hét évben a cég hatszor szerzett elsőséget.

A dobogó második és harmadik helyén továbbra is a világ legnagyobb bankjának számító Kínai Ipari és Kereskedelmi Bank (ICBC), valamint a Kínai Építési Bank áll. A legnagyobb magánkézben lévő cég címét a Baidu keresőóriás tudhatja magáénak, amely 106 milliárd jüanos (17 milliárd dollár) értékével a teljes lista ötödik helyét tudhatja magáénak.

A privát vállalkozások közt második a szociális platformjairól és QQ üzenetküldő szolgáltatásáról ismert Tencent, amely az összetett listán a hetedik. A magánvállalatok között harmadik Ping An biztosító összesítésben a tízedik lett. A listán szereplő magáncégek átlagos márkaértéke a 7 milliárd jüant (1,12 milliárd dollár) közelítette. A listára kerülés küszöbértéke az idén 1,2 milliárd jüant (190 millió dollár) tett ki, ez a tavalyi alsó határ duplája.

A top százba való bekerüléshez ennek több mint háromszorosa, 3,8 milliárd jüan (600 millió dollár) volt szükséges. A listán szereplő vállalatok összesített márkaértéke szintén nőtt a 2012-eshez képest, 2,8 ezer milliárd jüanra (450 milliárd dollár).
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200