brusszel


Így növelheti cége eredményességét

Figyelő Online
2013.10.30  12:56   
mail
nyomtatás
Magyarország legnagyobb üzleti networking szervezete, a BNI Magyarország tagjai idén októberig összesen 26 milliárd forint többletbevételt termeltek egymásnak az elmúlt öt évben - derült ki a szervezet mai konferenciáján. A mára több mint ötszáz tagot számláló, a jutalékozást szigorúan tiltó, s kizárással sújtó BNI vállalkozói üzleti ajánlásokkal segítik egymást, s pörgetik fel társaik cégét, mintegy értékesítési csapatként mozgósítva kapcsolati tőkéjüket.
A szervezet a fővárosban és 12 vidéki városban összesen 30 üzleti csoportot fog össze, amelyek tagjai jellemzően kis- és középvállalkozások, s mintegy tíz-tíz százalékban mikro vállalkozások, valamint multinacionális cégek tulajdonosai és vezetői. Az 1985-ben alapított, ma már közel 60 országban, mintegy 157 ezer tagot számláló Business Network International magyar „leánya", a BNI Magyarország is olyan üzleti szervezet, ahol a világszerte szigorúan betartott napirend biztosítja az üzleti fókuszt.

A tagok heti rendszerességgel találkoznak, s segítik egymást üzleti ajánlásokkal. Szigorú szabálya a szervezetnek, hogy csoportonként minden szakterületet csak egy vállalkozás képviselhet, így nincs rivalizálás. A BNI Magyarország legfrissebb, a tagok önbevalláson alapuló felméréséből kiderül, a networking szervezethez tartozó vállalkozások közel fele tudta tavaly növelni alkalmazottainak számát, 47 százaléka pedig úgy nyilatkozott, nem kellett dolgozót elbocsátania. Mindössze 7,7 százalékuk mondta azt, csökkent dolgozóinak száma. A jövőbe is optimistán néznek a BNI magyar vállalkozó tagjai; több mint háromnegyedük arra számít, a tavalyihoz képest eredményesebben zárja az idei évet.

Az Országos Networking Konferencián a szervezők olyan előadókat hívtak meg, mint Matyi Dezső, az Alexandra Kiadó és könyvesbolt hálózat tulajdonosa, vagy Litkai Gergely, az idén 10 éves Dumaszínház alapítója.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200