brusszel


Ilyen is van már: startup sajtóklub indult

Figyelő Online - Halaska Gábor
2013.12.04  11:34   
mail
nyomtatás
Startup sajtóklub indult Budapesten, ahol szakújságírókkal találkozhat több startup, szervezett formában. A kezdeményezés Vojnits Bálinthoz köthető. (A projektben részt vesz az Figyelo.hu/startup oldal szerkesztője, jelen írás szerzője, Halaska Gábor is.)

Ezúttal hat startup mutatkozott be alapos prezentációkkal egy kellemes helyen a Gozsdu Udvarban a Thyme nevű étteremben.

A novemberi klubdélután szponzora a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara volt, decemberben 20-án lesz az újabb esemény.

A novemberi, első alkalom során 20-30 perces személyes bemutatkozóval megjelent Starupok a következők voltak:

- Karma Platform

- Brozie

- Smart Vineyard

- Smartshopper

- Limes

- Creative World





Mi is történt ezen a klubdélutánon?

Kiderül az alábbi LINKEN található rövid összefoglaló videóból. Ugyanis a szervezők összeállítottak egy rövidfilmet a meglesett startup pillanatokról.


Hogyan működik a startup Sajtóklub?

A hazai startup vállalkozásokat média megjelenéssel támogatják. A Klub tagjai a sajtó és a startuperek mellett a véleményvezérek, befektetők, inkubátorok, tanárok, diákok, barátok és azok a családtagok is, akik aktivitásukkal szívesen hozzájárunlnak a hazai startup-környezet további fejlődéséhez.

Mit csinálnak?

Minden hónapban 6 startup vállalkozásnak adnak lehetőséget, hogy a hazai médiának klubkörnyezetben, könnyed prezentációval bemutatkozzon.

A válogatás menete:

Egy virtuális asztalra kerül fel minden pályázat. Ezt az asztalt a pályázók, a hazai média meghatározó szereplőiből álló szakértői zsűri és a teljes közösség látja, olvassa, hozzászól és értékeli. Ennek az aktivitásnak az eredménye választja ki azt a hat legrátermettebb vállalkozást, akik a sajtóklubban a sajtó előtt prezentálhatnak.

 

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200