brusszel


Izrael nem retten meg a gazdasági bojkottól

Figyelő Online
2014.02.02  13:40   
mail
nyomtatás
Benjámin Netanjahu miniszterelnök az Izrael elleni bojkott lehetőségét ostorozta a szokásos vasárnapi kormányülés kezdetén - közölte a jeruzsálemi közszolgálati rádió vasárnap.
Netanjahu erkölcstelennek és igazságtalannak minősítette az Izrael elleni bojkottkísérleteket, amelyek "nem érik el céljukat".

"Először is az a következményük, hogy a palesztinok csökönyösen ragaszkodnak álláspontjukhoz, így távolabbra kerül a béke. Másodszor semmilyen nyomás hatására nem fogok lemondani Izrael alapvető érdekeiről, különösen a polgárok biztonságáról" - fogalmazott.

A kormányfő arra reagált, hogy John Kerry, a palesztin-izraeli béketárgyalásokon közvetítő amerikai külügyminiszter szombaton a müncheni biztonsági konferencián tarthatatlannak és illuzórikusnak nevezte a jelenlegi palesztin-izraeli helyzetet, és az Izrael ellen kilátásba helyezett bojkottok veszélyeire figyelmeztetett.
Korábban Juvál Steinic, a stratégiai ügyek minisztere azt mondta, hogy sértőek és elfogadhatatlanok John Kerry amerikai külügyminiszter azon szavai, hogy növeli az Izrael elleni nemzetközi bojkott kockázatát a palesztin-izraeli válságban kialakult helyzet.

Steinic a kormány ülésének kezdetén kijelentette: "nem lehet elvárni Izraeltől, hogy tárgyaljon, miközben pisztolyt szegeznek a fejéhez".

Jeruzsálem az utóbbi öt évben mintegy ötvenmillió dollárt (több mint 11 milliárd forintot) fizetett a megszállt területeken dolgozó exportőröknek, hogy kárpótolja őket az Európai Unióban rájuk kivetett magasabb vámokért - áll a katonai rádió honlapján.

Jair Lapid pénzügyminiszter múlt héten bejelentette, hogy ha a békefolyamat nem lesz sikeres, akkor az uniós gazdasági bojkottok várhatóan évi húszmilliárd sékeles (1200 milliárd forint) kárt okozhatnak Izraelnek, és azonnali hatállyal 9800 ember veszítheti el munkáját.
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.