Ez a súlyos nyomor jellemzi egész Jement a 2011. februári forradalom óta, amikor Ali Abd Allah Saleh elnököt 33 évnyi kormányzás után megfosztották hatalmától - az ország ezzel lejtmenetbe kapcsolt. A szegénység már a 2,000 emberéletet követelő forradalom előtt jelen volt Jemenben: a lakosság akkor több mint 40 százaléka élt kevesebb, mint napi 2 dollárból, egyharmada pedig éhezett. A drámai helyzet azóta csak még kilátástalanabbá vált, részben azért, mert a jemeni riál értéke erősen ingadozik, jelezve az átmeneti kormány bizonytalanságát.
Ráadásul nem csak az USA és Szaúd-Arábia gyakorol nyomást az országra, hanem a szeparatisták által keltett belső feszültség is növeli az ország kockázati felárát. A Konferencia a Nemzetközi Párbeszédért feladata, hogy megoldást dolgozzon ki az ország két részre (északi és déli területekre) szakadására vonatkozóan.
Az egyre súlyosbodó válság hasonló ütemben érezteti hatását a társadalom minden osztályában. „Tavaly ilyenkor az állatpiac zsúfolva volt, most azonban teljesen üres" - adja tudtunkra Abu Ali, a helyi állatpiac vezetője. „Az eladó kecskék és tehenek még mindig itt várnak a gazdájukra. Az emberek tehetetlenek: hogyan vásároljanak meg egy tehenet 200,000 riálért, ha a fizetésük csupán 15,000? Ki vásárolna meg akárcsak egy olcsó állatot, ha még az áramra sincs pénzük?" Hasonló a helyzet a medina kadimai fűszerpiacon is. Korábban az emberek kilónként vették a fűszert mindent héten, most azonban inkább a Kínából importált olcsó fűszer a kelendő, és abból is csak unciányi adagokat vásárolnak.
Igazság szerint Jemenben nem a fizetések esnek, hanem a riál értéke. Faisal Darem, a Yemen Observer gazdasági szakértője megjegyezte, hogy a Nemzetgyűlés által készített költségvetés 600 millió riál (2,6 milliárd dollár) hiányt jósol, amely megközelítőleg 50 százalékkal több, mint a Pénzügyminisztérium előrejelzése. A válság azonban legyőzhető, amennyiben a politikai ügyeket, illetve a szeparatizmus régóta fennálló kérdését rendezik. „Mihamarabb oldódnak meg ezek a problémák, annál hamarabb állhat vissza az élet a megszokott kerékvágásba" - állítja Mohammad A. Qubaty, a Konferencia a Nemzetközi Párbeszédért egyik tagja.
Vannak azonban, akik másképp vélekednek: Kaled Hedrom, a város legnagyobb szövet nagykereskedője a feje felett elrepülő amerikai vadászgépekre mutat a problémák okozójaként, amelyek egy helyi al-Qaeda csoporttal harcolnak. „Mi mind optimisták vagyunk, de a vadászgépek hangja hallatán kevesebbet dolgozunk."
Laura Silvia Battaglia 2000 óta dolgozik újságíróként, jelenleg az olasz Avvenire napilap külföldi rovatában publikál. Szabadúszó újságíróként együttműködik többek között a Radio Popolare, Radio In Blu, valamint a RAI News24 rádiókkal is. Főként a válság, illetve etnikai konfliktusok sújtotta területek helyzetéről publikál.
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.