Jövet-menet!
Kiszáll az állam a Takarékbankból
Figyelő Online
- Brückner Gergely
2014.01.02 09:04
Nemzetközi pályázaton értékesíti az állam a TakarékBankban lévő többségi tulajdonát. Az nyer, aki a legtöbbet adja érte. De vajon ki? Az állítólag majd valamilyen előnyt élvező szövetkezetek, vagyis áttételesen százezer vidéki szavazó, a korábban megbántott szövetkezeti tagok? A szektorral, illetve a Magyar Postával is kapcsolatba hozott FHB? Esetleg a legnagyobb fiókhálózattal rendelkező OTP? Netán a Fidesz gazdasági hátországának ismert szereplői? Vagy egy „eltévedt", pénzes külföldi?
Meglepődtünk és totózunk. Tucatnyi szakmabelivel beszélgetve talán így foglalható össze, hogy mit is csinálnak a takarékszövetkezeti szektor vezető szereplői az után, hogy az állam deklarálta, még a 2014-es választások előtt eladja a nagy viharokkal megszerzett TakarékBank-többségét. Sokan meglepődtek, mert az események ilyen fordulata és gyorsasága deklaráltan mindenkit váratlanul ért. És sokan totóznak, mert az ilyen-olyan hivatalos mondatok és magyarázatok ...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/1 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
címkék:
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.