Ki megy ki a végén?
Négy lakossági bank távozása
Figyelő Online
- Brückner Gergely
2014.01.09 06:26
Matolcsy György jegybankelnök decemberben négy hitelintézet gyors kivonulását vizionálta, ám valójában a bankok egyszerű távozása nem reális. Csak tranzakció, vagyis az érintett hitelintézetek értékesítése jön szóba, ám vevőként a magyar államon vagy valamilyen államilag megtámogatott kisbankon, üzleti körön kívül mostanában senki nem sejlik fel. Az első konkrét hír szerint a Széchenyi Kereskedelmi Bank átvenné a Raiffeisen magyar intézetét. Adófizetőként azonban alighanem akkor járunk jobban, ha nem a magyar állam, hanem a német, osztrák, olasz anyabankok részvényesei fizetik a további veszteségeket és a konszolidáció költségét.
A külföldi hátterű, veszteséges lakossági bankok összességében 5 milliárd euró körüli összeget lesznek kénytelenek leányintézményeikbe ölni. Ha ezt a magyar állam állná, akkor gyakorlatilag a teljes magyar nyugdíjeinstand felét hitelintézeti konszolidációra kellett volna költeni. Az 5 milliárd eurós összeg zöme már megérkezett, hiszen például pótolni kellett a 2010 és 2012 között évi 100-100 milliárd forintos veszteséget produkáló MKB tőkéjét, vagy...
A cikk további része csak Figyelő-előfizetők számára érhető el, vagy olvassa el a teljes cikket a Figyelő 2014/2 számában.
Olvasáshoz kérjük, adja meg előfizetési azonosítóját.
Kérjük, olvassa a szabadon felhasználható cikkeinket!
Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.
A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.
Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.
A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.