brusszel


Kibékült két nagy mobilos vállalat

Figyelő Online - Halaska Gábor
2014.01.29  10:56   
mail
nyomtatás
Az Ericsson és a Samsung lezárta hosszantartó licenc vitáit a mobilos technológiák terén. A megállapodás véget vet minden folyamatban lévő jogvitának.

A lényeg:

• A megállapodás véget vet minden folyamatban lévő jogvitának

• A megállapodás részét képezik a celluláris szabadalom-keresztlicencek

• A megállapodás hatással van az Ericsson értékesítésére és nettó jövedelmére 2013 negyedik negyedéves értékesítésére és nettó jövedelmére, 4,2 milliárd svéd koronával, illetve 3,3 milliárd svéd koronával

 

Az Ericsson és a Samsung hosszantartó jogvitákat követően megállapodásra jutott az Ericsson globális szabadalmi licenceinek tekintetében. A keresztlicenc-megállapodás lefedi a GSM, UMTS és LTE szabványokkal kapcsolatos szabadalmakat, a hálózatok és a mobileszközök terén egyaránt.


„Nagyon örülünk, hogy kölcsönösen tisztességes és ésszerű megállapodásra jutottunk a Samsung vállalattal. A peres eljárásra mindig is csak végső megoldásként tekintettünk" - mondta el Kasim Alfalahi, az Ericsson szellemi tulajdonjogi igazgatója.  „Ez a megállapodás lehetővé teszi számunkra, hogy továbbra is az új technológiák fejlesztésére összpontosítsunk, illetve más innováció-központú vállalatoknak is ösztönzésül szolgál, hogy ötleteiket széles körben megosszák."

A megállapodás semmissé teszi a két vállalat által az Egyesült Államok Nemzetközi Kereskedelmi Bizottsága (ITC) elé beterjesztett panaszokat, valamint lezárja a folyamatban lévő peres eljárásokat.

"Az Ericsson úgy véli, hogy a FRAND-alapelvek szerinti engedélyezés megteremti a megfelelő egyensúlyt a nyílt szabványok elterjedésének ösztönzése, valamint az általános jogdíjak ésszerű szinten tartása között, hogy a piacra újonnan belépők hozzáférhessenek a piachoz."

A megállapodás értelmében a Samsung egy kezdeti kifizetést követően folyamatos jogdíjat fizet majd az Ericssonnak az új, több éves licencmegállapodás időtartamára.

A megállapodás szerinti kezdeti kifizetés pozitívan jelentkezik majd az Ericsson 2013 negyedik negyedéves értékesítésében és nettó bevételében, 4,2 milliárd svéd korona, illetve 3,3 milliárd svéd korona értékben. Az Ericsson várakozása szerint az ügylet 2014 elején hatással lesz a vállalat üzemi pénzeszköz-változására is.

A megállapodás részletei bizalmasak és ezt a felek nem teszik közzé.

A kezdeti kifizetés pénzügyi hatása szerepel majd az Ericsson negyedik negyedéves jövedelemjelentésben.

Kapcsolódó cikkek
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Ötvenmilliárd feletti tőke a startupoknak

Az új ciklus első Európai Uniós forrásból finanszírozott kockázati tőkebefektetése a debreceni Insimu Patient volt, amely tőkét kapott a Hiventurestől.

Budapesti konferenciával indul a FabLaBNet

Az Európai Unió által támogatott új projekt, a FabLabNet március 28-án indul a partnerek által közösen, 3D-nyomtatott alkatrészekből épült rakéta jelképes kilövésével..

Kaposváron oktatják a jövő startup vállalkozóit

Európában is egyedülálló digitális oktatási platformmal és a diploma mellett akár befektetési lehetőségekkel is várja a Kaposvári Egyetem 2017-ben hallgatóit.

Másfél milliárd 6 erős nagyprojektre

A Bay Zoltán Kft. másfél milliárd forintnyi magas hozzáadott értékű kutatási, fejlesztési és innovációs projektek fejlesztését kezdi meg.

top200