brusszel


Kisebb profitra számít az Alstom

Figyelő Online
2014.01.21  12:08   
mail
nyomtatás
Kisebb profitra számít 2014-ben az Alstom, a közlekedési eszközöket és erőműi berendezéseket gyártó franciaországi nehézipari cég az erőművekben használt turbinái iránti kereslet csökkenésével magyarázta a változást. Az Alstom szerint az áramszolgáltatók kevesebb új erőművet építenek, ezért kevesebb az értékesítési lehetőség is.
A 2014 márciusában befejeződő pénzügyi évben a cég 7 százalék körüli működési árrésre számít, és 2015-ben a haszonkulcs további szűkülését valószínűsíti. Ez rossz hír az Alstomnak, mert 2013 márciusában még 7,2 százalék körül volt a működési árrés, és korábban még a 8 százalékos árrést tűzték ki elérendő célnak. Az árrés csökkenése összefügg a bevételek visszaesésével.

A 2013 decemberében zárult negyedévben 4,8 milliárd euró bevétele volt a cégnek, az egy évvel korábbi azonos időszakban még 4,92 milliárd euróval szemben. Piaci elemzők átlagosan 5,01 milliárd eurós bevételt vártak a pénzügyi év harmadik negyedévében.A cég jelentése szerint 2013 október-decemberben 4 százalékkal, 1,56 milliárd euróra estek a hőerőművekben használt turbinái iránti megrendelések. A cég sok megrendelést kapott már létező hőerőművek karbantartására, de kevés lehetőség volt új erőművekben eladnia termékeit.

A hőerőműi üzletág teljesítményét ellensúlyozta a főleg vonatkocsikat gyártó közlekedési üzletág. A közlekedési üzletág 5,6 milliárd euró értékben kapott új megrendeléseket 2013 utolsó negyedévében, szemben az egy évvel korábbi 5,04 milliárd eurónyi új megrendeléssel.Az elemzők szerint kisebb gond lehet, hogy az Alstom ideiglenesen tőkehiányban szenvedhet. A korábbi megrendelések miatt még mindig kell turbinákat gyártania, és ez tőkeigényes. A mostani kevesebb megrendelés és kisebb foglalók miatt viszont kevesebb szabadon felhasználható tőkeforrása van.Az Alstom vezérigazgatója, Patrcik Kron már 2013-ban bejelentette, hogy 1-2 milliárd eurónyi tőkét szeretne szerezni a cég, különböző eszközeladásokkal, illetve a közlekedési üzletág egy részének értékesítésével.
Kapcsolódó cikkek
MTI
mail
nyomtatás

Hozzászólások

Le Pen az EU-s népszavazásról

Marine Le Pen államfővé választása esetén megvárja a német és az olasz parlamenti választások eredményét, mielőtt népszavazást ír ki.

Megszavazták a "CEU-törvényt"

A jövőben akkor működhet oklevelet adó külföldi felsőoktatási intézmény Magyarországon, ha működésének elvi támogatásáról államközi szerződés rendelkezik.

Újabb vizsgálat tárgya a Hungast

Mégsem jön létre a menza cégek tervezett fúziója. Egyelőre nem vásárolja meg a Hungast Zrt. a Sodexot, mert nem teheti. A Gazdasági Versenyhivatal közbelépett.

Szíriai fegyveresekkel állt kapcsolatban a szentpétervári merénylő

A felrobbantott pokolgép hasonló volt ahhoz a másikhoz, amelyet később a Ploscsagy Voszsztanyija metróállomáson hatástalanítottak.



Kiegyezés a székely–holland sörháborúban

Magyar politikai siker is a Csíki Sör Manufaktúra és a Heineken kiegyezése - állítják kormányzati informátoraink.

Bajban a taxisok réme

Lemondott az Uber elnöke, Jeff Jones, miután a cég háza táján egymást érték a botrányok.

Alternatív valóságok

Igencsak eltérő a NOB és a helyiek véleménye 
a tavalyi ötkarikás játékok hagyatékáról, de a rengeteg gond mellett van azért néhány sikersztori is.

Jönnek az automata áruházak

Egyre több, főként a fizikai világban aktív nagyáruház vezeti be a legkülönfélébb online és elektronikus eladásösztönző praktikákat.

top200